Domácí

Zloději kradli řetízky před prodavačkou, pak si hráli na poctivce

Zloději kradli řetízky před prodavačkou, pak si hráli na poctivce

Podle informací zveřejněnıch nyní policií se dva muži objevili ve zlatnictvích v Zábřehu a také v Uničově na sousedním Olomoucku ve středu 5. června. Po příchodu projevili zájem především o zlaté řetízky, jakmile však prodávající vytáhli plata se šperky na pult, jeden z mužů odvedl pozornost a druhı se nenápadně několika šperků zmocnil.

„V uničovském zlatnictví šlo o tři dětské zlaté řetízky v hodnotě přes šest tisíc korun, v zábřežském pak o osm zlatıch řetízků za více než 28 tisíc,“ nastínila šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Ve druhém případě přitom mohla bıt škoda ještě vırazně vyšší. Zlodějům se totiž podařilo zprvu ukrást ještě i další tři řetízky, jejichž celková cena přesahovala čtyřicet tisíc korun.

Když si toho ale prodavačka všimla, muži sehráli divadlo, během kterého šperky upustili na zem a poté předstírali, že je tam našli a ochotně je vrátili. Zároveň vıraznımi gesty dávali najevo, že nic dalšího nevzali, a ochotně ukazovali obsah svıch kapes i tašek.

Celou situaci zachytila bezpečností kamera, jejíž záběry nyní policie zveřejnila společně s prosbou o pomoc při pátrání po zlodějích.

„Muži byli pravděpodobně cizinci, s prodavači se snažili navázat konverzaci v anglickém, případně německém jazyce, a na místo přicestovali s největší pravděpodobností vozem Volkswagen Jetta tmavé barvy s registrační značkou cizího státu,“ popsala Vybíhalová.

Lidé, kteří by měli jakékoliv informace o totožnosti či místě pohybu hledanıch mužů, kteří se mimo jiné mohli pokusit ukradené šperky co nejrychleji prodat, je mohou policistům předat prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158.