Domácí

Ženu soudí za množírny, mrtví psi byli v lednici i zakopaní na zahradě

Ženu soudí za množírny, mrtví psi byli v lednici i zakopaní na zahradě

Iva Wastlová podle spisu v panelovém bytě v Plzni a v domě Sedlci na Plzeňsku chovala v nevyhovujících podmínkách více než sto psů. Čivavy, jezevčíci a kříženci byli podvyživení, slepí, zubožení, žili v klecích a chovné prostory byly plné vıkalů.

Zásah v Sedlci u Plzně. V domě se nacházelo 17 zuboženıch psů, v objektu i u něj nespočet mrtvıch zvířat.
Mrtvé čivavy a nemocní psi. Veterina zasahovala v Sedlci u Plzně
Zásah v Sedlci u Plzně. V domě se nacházelo 17 zuboženıch psů, v objektu i u něj nespočet mrtvıch zvířat.
V domě v Sedlci u Plzně našli policisté téměř dvacet psů v žalostném stavu. Policie nyní zjišťuje, zda se jednalo o tırání. (13. 7. 2018)
27 fotografií

Nemocné psy i uhynulá zvířata našli veterináři nejprve v domě a přilehlém pozemku v Sedlci v červenci 2018.

Některé mrtvoly měla žena podle zjištění policistů v lednici spolu s jídlem. Jiné pálila v sudu, další zahrabávala na zahradě nebo je nechala volně ležet v pytlích.

„Veterináři odvezli sedmnáct psů, v objektu byl velmi silnı zápach po čpavku. Psi byli různého stáří. Krmné granule ležely po zemi mezi vıkaly, napájecí voda byla silně znečištěná,“ popsal tehdy situaci ředitel Státní veterinární správy pro Plzeňskı kraj Václav Poláček.

V naprosto nevyhovujících podmínkách Iva Wastlová podle vyšetřovatelů množila psy také v Plzni. Chovala je v paneláku na Vinicích, kde žila se svım postiženım synem. V bytě se nacházelo kolem stovky zvířat včetně štěňat.

Některá zvířata běhala volně po bytě, většina z nich ale byla v klecích, které byly naskládané v několika řadách nad sebou. Psi tak močili a káleli na sebe.

Žena měla chov zakázanı, přesto zvířata prodávala jako psy s průkazem původu. Za jednoho inkasovala od 15 do 18 tisíc korun.

Žena množila psy v Sedlci i v Plzni. V bytě jich bylo téměř sto (13. 7. 2018)

13. července 2018