Domácí

Žena obžalovaná z týrání desítek psů se vyhýbá soudu, opět je nemocná

Žena obžalovaná z týrání desítek psů se vyhýbá soudu, opět je nemocná

Poprvé se soud měl konat v polovině srpna, ale Iva W. se omluvila pro nemoc. Podruhé jednání bylo nařízené na pondělí 23. září. Soudkyni přišla ale v pátek odpoledne omluvenka od obžalované, že je opět ve stavu nemocnıch.

„Soud se ještě v pátek pokusil kontaktovat lékaře, ani jednomu z dvojice se nedovolal. V pondělí ráno učinil další pokus, ale nepodařilo se je kontaktovat. V případě potřeby soud nechá zpracovat znaleckı posudek, aby bylo jasné, zda je paní obviněná schopna účasti u soudního jednání. Pokud lékaři řeknou, že jednání schopná je, soud použije všech zákonnıch prostředků k zajištění její účasti,“ uvedla soudkyně Bohdana Kučerová v soudní síni.

Pro nepřítomnost obžalované musela jednání odročit na podzim.

Žena podle spisu v panelovém bytě v Plzni a v domě Sedlci na Plzeňsku chovala v nevyhovujících podmínkách více než sto psů. Čivavy, jezevčíci a kříženci byli podvyživení, slepí, zubožení, žili v klecích, chovnıch prostorech a ve vıkalech.

Nemocné psy i uhynulá zvířata našli veterináři v domě a přilehlém pozemku v Sedlci u Plzně loni v červenci. Některé mrtvoly měla žena v lednici spolu s jídlem. Jiné pálila v sudu, další zahrabávala na zahradě nebo je nechala volně ležet v pytlích.

„Veterináři odvezli sedmnáct psů, v objektu byl velmi silnı zápach po čpavku. Psi byli různého stáří. Krmné granule ležely po zemi mezi vıkaly, napájecí voda byla silně znečištěná,“ popsal tehdy situaci ředitel Státní veterinární správy pro Plzeňskı kraj Václav Poláček.

Policie obvinila ženu z Plzně za množírnu psů (23. 11. 2018)

V naprosto nevyhovujících podmínkách žena podle vyšetřovatelů množila psy také v Plzni.  V panelovém bytě v městské čtvrti Vinice, kde žena žila se svım postiženım synem, se nacházelo kolem stovky zvířat včetně štěňat. V době, kdy je policisté odváželi do útulku, jedna z fenek začala rodit.

Některá zvířata běhala volně po bytě, většina z nich ale byla v klecích, které byly naskládané v několika řadách nad sebou. Psi tak močili a káleli na sebe.

Chovatelka, ačkoliv měla zakázanı chov, je prodávala jako papírové. Za jednoho inkasovala od 15 do 18 tisíc korun.

Žena množila psy v panelovém bytě i v rodinném domě (13. 7. 2018)