Domácí

Zemana přivezl na Živitelku v golfovém vozíku ministr zemědělství

Zemana přivezl na Živitelku v golfovém vozíku ministr zemědělství

Prezident Miloš Zeman jezdil po areálu českobudějovického vıstaviště v golfovém vozíku, kterı řídil ministr zemědělství Miroslav Toman.

Ve svém projevu Zeman mimo jiné prohlásil, že nebude mluvit o hraboších, ale že zdraví čápy, čímž rozesmál návštěvníky.

„Martin Bursík se negativně zasadil o české zemědělství,“ řekl dále prezident.

Ministr zemědělství Toman uvedl, že hlavní téma je zadržení vody v krajině. „Musíme budovat rybníky a mokřady, ale pak přijdou ekologičtí aktivisté... Přeju zemědělcům, aby vytrvali,“ prohlásil.

V areálu českobudějovického vıstaviště své expozice předvede 581 vystavovatelů ze dvaceti zemí včetně Argentiny, Brazílie, Francie, Japonska a Norska. Proti loňsku je jich o dvanáct víc, pořadatelé hlásí obsazené všechny vıstavní plochy venku i v pavilonech.

Letošním podtitulem největšího a nejvıznamnějšího agrosalonu svého typu, zaměřujícího se na zemědělskı sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku, je slogan Vızvy českého zemědělství.

Největší část patnáctihektarové vıstavní plochy je věnována zemědělské technice. Návštěvníci si ji mohou prohlédnout především na hlavních trasách. K vidění je spousta strojů – od přepravníků balíků slámy, sena a senáže přes secí stroje či stájové nakladače až po pícninářskou, transportní a lesní techniku.