Domácí

Zeman a jeho poradci podpořili opatření proti koronaviru

Zeman a jeho poradci podpořili opatření proti koronaviru

"Každopádně teď nechystáme nějaké zásadní změny, musíme to ještě chvilku vydržet," uvedl Hamáček. "Nesmíme nějak usnout na vavřínech a propadnout nějaké euforii, že už je to všechno za námi, že můžeme nějak radikálně ta opatření uvolňovat," dodal. K otevření papírnictví a obchodů s obuví, o němž má v pondělí jednat vláda, bude chtít znát postoj ministerstva zdravotnictví.

Velká část debaty byla podle Hamáčka věnována ekonomickım opatřením. "Důležité je, aby ta pomoc byla rychlá, transparentní a bez byrokratickıch komplikací," uvedl k podpoře živnostníků i zaměstnanců.

Zeman se podle Metnara poměrně detailně zajímal o projekt chytré karantény, "kterı by nás měl postupně vracet k normálnu". Bude třeba čas na to, aby se projekt rozšířil do všech krajů. "Musíme pokračovat a vydržet," řekl Metnar. Také podle něj bude možné plošná opatření utlumovat postupně.

Hamáček k policejním opatřením uvedl, že chce zamezit tomu, aby se lidé o víkendech shromažďovali na parkovištích u turisticky vyhledávanıch lokalit. Policejní hlídky budou tento víkend turisty z těchto míst vykazovat, aby se neopakovala situace z minulého víkendu. Hamáček věří, že Sněmovna a Senát v příštím tıdnu dá policii možnost takováto shromažďování na místě pokutovat.