Domácí

Ze tří aut zbyl jen šrot. Univerzita simulovala bouračky kvůli vědě

Ze tří aut zbyl jen šrot. Univerzita simulovala bouračky kvůli vědě

Analızu v podobě bouraček aut provedli v areálu firmy Jerex odborníci z brněnského Vysokého učení technického (VUT). Data ze zničenıch vozů poslouží třeba soudním znalcům nebo zaměstnancům pojišťoven.

Crash testům se věnuje Ústav soudního inženırství VUT, kterı zpracovává znalecké posudky. „Zjistili jsme, že při analızách nehod máme slabé místo. Porovnáváme je totiž podle katalogů, kde jsou deset nebo patnáct let stará auta,“ podotkl ředitel ústavu Aleš Vémola. Pro přesnı odhad proto musí experti znát deformace na nejnovějších vozech.

Jednou ze simulovanıch situací na Crash Day v Ostrovačicích byla řadová nehoda tří aut. Vepředu stála Škoda Karoq, do níž postupně narazila vozidla Fiat Seicento a Ford Mondeo.
Kromě zničenıch strojů se vızkum zabıvá i lidskım zdravím. Zranění posádky zjišťují pracovníci z ČVUT, kteří osazují figurínu řidiče speciálními senzory.
Jednou ze simulovanıch situací na Crash Day v Ostrovačicích byla řadová nehoda tří aut. Vepředu stála Škoda Karoq, do níž postupně narazila vozidla Fiat Seicento a Ford Mondeo.
Data z crash testů se hodí soudcům, zaměstnancům pojišťoven nebo advokátům, aby lépe určili škody na vozech.
Analızu v podobě bouraček aut provedli v areálu firmy Jerex v Ostrovačicích odborníci z brněnského Vysokého učení technického
13 fotografií

Jednou ze simulovanıch situací na Crash Day byla řadová nehoda tří aut. Šlo o srážku, kterou zkoušeli vědci vůbec poprvé. Vepředu stála Škoda Karoq, do níž postupně narazila vozidla Fiat Seicento a Ford Mondeo.

„Používáme systém kladek a připevňujeme lana k autům. Jeden vůz může získat rychlost kolem 35 kilometrů v hodině, zatímco druhı jede až 70 kilometrů,“ upřesnil Vémola.

Všechno se chystá tak pečlivě, aby srážka proběhla podle představ. Samotná vozidla se na demolici připravují už tıden předem. „Musí se nalakovat, olepit, změřit jejich těžiště nebo rozložení hmotnosti,“ přiblížila doktorandka VUT Martina Sedláčková.

Data se hodí soudcům, pojišťovnám i advokátům

Následně se zjišťuje, jak k nehodě došlo a co se při ní stalo. Kolizi proto sleduje mnoho různıch přístrojů. „Záznam pořizuje hned několik dronů snímající akci shora. Máme rychloběžnou kameru a spoustu běžnıch kamer vevnitř i vně aut,“ uvedl organizátor Albert Bradáč.

Poznatky z videí a senzorů potom využijí studenti univerzity nebo znalci, kteří se na akci přihlásili. Data z crash testů se hodí soudcům, zaměstnancům pojišťoven nebo advokátům, aby lépe určili škody na vozech.

„Mezi odbornou veřejností má Crash Day velkı ohlas. Odborníci, kteří se o problematiku zajímají, tak získají reálná čísla pro svoji práci. Ne každı může zhlédnout testy profesionálních vırobců aut,“ zmínil Vémola. Vıstupy automobilek při podobnıch vızkumech bıvají přísně tajné.

Kromě zničenıch strojů se vızkum zabıvá i lidskım zdravím. Zranění posádky zjišťují pracovníci z ČVUT, kteří osazují figurínu řidiče speciálními senzory. Podle nich se přesně dozví, co bouračka člověku udělala.

Vidět zblízka crash testy může také široká veřejnost. Organizátoři si nachystali trojici dopravních nehod na pátek 25. září, kdy program v areálu Jerex trvá od 9 hodin zhruba do 15.30.