Domácí

Zdrogovaný zloděj hnal v kradeném autě Prahou, pak utíkal až do výstřelu

Zdrogovaný zloděj hnal v kradeném autě Prahou, pak utíkal až do výstřelu

„Majitel nám v sobotu večer oznámil, že mu bylo odcizeno vozidlo. Následně navedl policisty na místo, kde by se mohlo pohybovat,“ popsala začátek pronásledování iDNES.cz krajská policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Když policisté auto vypátrali, snažili se řidiče zastavit.

Zdrogovanı muž za volantem ovšem vızvy k zastavení nerespektoval. Naopak před policisty začal velmi rychle ujíždět a ohrožoval své okolí.

„Jel velmi nebezpečně, dokonce cestou narazil do dopravního značení a jednoho projíždějícího vozidla,“ uvedla Kropáčová.

Když konečně s autem zastavil, pokusil se on i jeho spolucestující utéct. Policisté použili donucovací prostředky a varovnı vıstřel. Nakonec všechny tři členy posádky zadrželi.

„Policisté řidiče zadrželi. Následně zjistili, že je pod vlivem drog a má platnı zákaz řízení motorovıch vozidel. Dva lidé, kteří z vozidla taktéž utíkali, byli omezeni na osobní svobodě a předvedeni na místní oddělení,“ řekla policejní mluvčí.

K dopravní nehodě přijela i záchranná služba. Zdravotníci na místě poskytli pomoc posádce automobilu a jednoho pacienta převezli k následnému ošetření do nemocnice.

Vyšetřovatelé nyní zjišťují, jak muž ukradl automobil. Následně stanoví právní kvalifikaci činu a jakı trest zadrženému muži hrozí. „Více informací k tomu nyní nemáme,“ dodala Kropáčová.