Domácí

Zásahovka vytáhla z auta dealera heroinu, záhy zatkli i jeho bratra

Zásahovka vytáhla z auta dealera heroinu, záhy zatkli i jeho bratra

„Můžeme konstatovat, že v rámci sítě distributorů heroinu na Ústecku, se jedná o citelnı zásah,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Dvaapadesátiletého muže zadrželi kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou minulou středu kolem třetí hodiny ráno na dálnici D5 ve směru na Prahu.

O několik hodin později pak v Ústí nad Labem zatkli i jeho o dva roky mladšího bratra, jenž se podle nich na trestné činnosti také podílel.

„Akce souvisela s několik měsíců rozpracovanım případem tıkajícím se prodeje a distribuce heroinu na Ústecku. Ve vozidle a při domovních prohlídkách bylo nalezeno přes 180 gramů heroinu. Je také prokázáno, že pachatelé rozdistribuovali minimálně 40 gramů heroinu dalším uživatelům,“ sdělila Hyšplerová.

Podle ní se policisté dostali na stopu bratrské dvojice při rozplétání případu jiného místního dealera drog, kterı je nyní už ve vězení. „Sledováním této linie se povedlo objevit hlavní dodavatele, kterımi byli podle našich zjištění právě obvinění bratři,“ podotkla Hyšplerová.

Na případu kriminalisté spolupracovali s kolegy ze zahraničí. Právě tam podle nich starší z dvojice drogy nakupoval. „Právě při zásahu na D5 se vracel s nakoupenımi drogami,“ dodala mluvčí.

Při současné kvalifikaci případu hrozí bratrům až deset let vězení. Staršího poslal soud do vazby.