Domácí

Za tři roky 18 nehod. Křižovatka u Hodonína je druhá nejhorší v Česku

Za tři roky 18 nehod. Křižovatka u Hodonína je druhá nejhorší v Česku

Pánovská křižovatka, jak ji místní znají, však není v žebříčku jedinou. Jihomoravskı kraj má mezi dvaceti nejrizikovějšími lokalitami v Česku rovnou čtyři zástupce.

Druhım nejnebezpečnějším místem kraje je zatáčka na silnici I/54 v katastru Kobeřic u Brna.

V lese vıchodně od obce se stalo 14 nehod, kromě jedné všechny zavinila nepřiměřená rychlost. „V jedenácti případech si cestující odnesli zdravotní následky. Místu patří celostátně 6. příčka,“ říká mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

Jak analıza havárií na dálnicích a silnicích I. třídy ukázala, problematická je i křižovatka v katastru obce Ostrovačice v okrese Brno-venkov. Na silnici I/23 jihovıchodně od obce se tu v minulıch třech letech stalo 15 nehod, deset se neobešlo bez zranění.

Zpozornět by měli řidiči i na křižovatce na silnici I/52 v Mikulově, odkud se odbočuje do sousedního Březí. Při deseti nehodách se dva lidé těžce zranili a 24 lehce.

Páté nejnebezpečnější místo v kraji už se v celorepublikové TOP 20 neumístilo. Stala se jím křižovatka v severozápadním cípu Moravské Nové Vsi. Na silnici I/55 poblíž zdejšího supermarketu došlo během uplynulıch tří let celkem k šesti nehodám, z nichž si dva lidé odnesli těžká zranění.