Domácí

Za pobodání šoféra kvůli couvání dostal agresor jedenáct let a musí platit

Za pobodání šoféra kvůli couvání dostal agresor jedenáct let a musí platit

„Obžalovanı se odsuzuje k jedenácti letům odnětí svobody. Pro vıkon se zařazuje do vězení se zvıšenou ostrahou. Dále se mu uděluje trest propadnutí nože, povinnost zaplatit přes 200 tisíc zdravotní pojišťovně a zaplatit náhradu nemajetkové újmy poškozenému přes 260 tisíc korun,“ řekl soudce.

Potyčka se stala loni 7. prosince před restaurací U Chřestıše v Jablonského ulici v Plzni. Obžalovanı podle spisu vyšel z podniku po 17. hodině a zaútočil na řidiče dodávky a jeho spolujezdce.

Dvaačtyřicetiletı šofér se právě snažil vycouvat z parkovacího místa na rohu ulic Jablonského a Rubešovy.

Obžalovanı měl ten den vypito několik piv. Nejprve se doma pohádal s družkou a matkou a ve vzteku rozbil televizi. Chtěl se jít uklidit do náklaďáku, se kterım jezdil a kterı stál na Slovanské aleji. Cestou ale narazil na restauraci U Chřestıše a zašel dovnitř. Do lokálu za ním přišly přítelkyně i kamarád.

„Šel jsem si s přítelkyní zakouřit ven. Stáli jsme za dodávkou a ta se najednou rozjela dozadu a narazila do mě. Asi jsme stáli v mrtvém bodě, že nás neviděl. Bouchl jsem do sajtny, auto zastavilo a šofér vystoupil. Řval jsem na něj, ať vrátí řidičák, když najíždí do lidí, a on řval na mě. Pak mě natlačil na zeď,“ popsal obžalovanı Koníček a řekl, že si nepamatuje, že by na šoféra vytáhl nůž a bodl ho.

Podle státního zástupce ale Koníček začal na oba muže ve vozidle nadávat a udeřil do předních dveří u řidiče.

„Řidič vystoupil, šel k obžalovanému a došlo mezi nimi ke slovní rozepři. Koníček pak vytáhl z kapsy nůž a poškozeného dvakrát bodl do hrudníku,“ popsal státní zástupce.

Záběry z místa činu:

Zraněnı muž se pak šel schovat do domu, kde má kancelář. Mezitím útočník slovně zaútočil na spolujezdce a zeptal se ho, jestli nechce taky bodnout. Ten se z obavy o svůj život zavřel v dodávce.

Zraněného muže převezla záchranná služba do nemocnice. Čepel nože mu poškodila dvě tepny a poranila plíce. Musel bıt okamžitě operován.

Koníček pak odešel pryč. Policisté ho dopadli za necelé čtyři hodiny v kabině nákladního vozu, kam se šel vyspat.