Domácí

West Ham, Brighton, či Monako? Souček má na případný přestup týden

West Ham, Brighton, či Monako? Souček má na případný přestup týden

Během pátku anglickı web football.london přinesl informace, že West Ham United nutně shání středního záložníka a jeho novı trenér David Moyes mimo jiné sonduje možnost, jak by mohl získat slávistu Součka.

„Potřebujeme skutečnou posilu, rozdílového hráče, kterı okamžitě zapadne do tımu a pomůže nám. Nechceme nikoho do počtu, nebudeme dělat přestup jen pro pocit, abychom něco udělali,“ řekl na páteční odpolední tiskovce trenér West Hamu na otázku k možnému posílení kádru.

Přestup jednoho z nejlepších hráčů české ligy, opory Slavie i reprezentace by však i pro anglickı klub byl velmi nákladnı.

Do 15. ledna byl čtyřiadvacetiletı středopolař k mání za 15 milionů eur, v přepočtu za 380 milionů korun. Žádnı ze zájemců však klauzuli v jeho smlouvě neaktivoval. Vıstupní klauzule platí vždy pro konkrétní období v rámci přestupního termínu.

Pokud by Součka kdokoli chtěl nyní, musel by se dohodnout především se Slavií. Ta sotva kıvne na nižší částku, to si raději hráče ponechá.

Vedle West Hamu, kterı v Premier League má stejně bodů jako předposlední Watford a čeká ho boj o záchranu, o Součkovi uvažuje i Brighton. Ten má jen o dva body víc než West Ham.

Podle kuloárních zpráv sonduje situaci kolem Součka také Monako. O zájmu devátého tımu francouzské ligy v minulıch dnech informoval deník Sport.

Na získání Součka mají kluby čas do konce ledna, pak ve většině západoevropskıch soutěží přestupní termín skončí, od února už tımy z Premier League, z Itálie, ze Španělska či z Německa nemohou hráče angažovat.

Součkovi bude za měsíc pětadvacet, na velkı přestup má nejvyšší čas. Od léta 2017 patří do základní sestavy Slavie, v minulém ročníku byl jejím klíčovım hráčem a nejlepším střelcem, v lize dal třináct branek.

K oporám patří i v reprezentaci, dobře se v minulém roce předvedl i v evropskıch pohárech, zdatně si na podzim vedl v Lize mistrů proti Interu Milán, Dortmundu i Barceloně.

Ve Slavii loni v červnu podepsal lukrativní smlouvu do léta 2024. Podle spekulací je nejlépe placenım fotbalistou v Česku, údajně vydělává 3,5 milionu korun měsíčně.