Domácí

Web Jihočeského kraje zkolaboval, zahltily ho žádosti o kotlíkové dotace

Web Jihočeského kraje zkolaboval, zahltily ho žádosti o kotlíkové dotace

„Vážení žadatelé, v šest hodin byl spuštěn příjem žádostí o kotlíkové dotace. Systém je z důvodu velkého množství duplicitních žádostí a působením robotů dočasně přetížen. Nepřístupné jsou i webové stránky Jihočeského kraje. Systém přijímání žádostí pracuje zpomaleně. Při vkládání proto prosíme o trpělivost. Na odstranění závad se intenzivně pracuje. O průběhu vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení,“ informoval Jihočeskı kraj.

Podle odhadů mohlo dorazit zhruba pět tisíc žádostí. Jenže prozatím nikdo neví, kolik jich bude duplicitních a ve všem jsou nyní velké zmatky. Žadatelům se například podařilo vyplnit část dokumentu, ale nešel už poté odeslat, a podobně.

Podle několika ohlasů od žadatelů je zřejmé, že systém nefungoval už před samotnım spuštěním v půl šesté ráno.

Podmínky 3. kola jsou podobné jako ve 2. kole, nově jsou však nyní z podpory zcela vyřazena veškerá zařízení spalující uhlí. Dotaci tak lze získat jen na kotel na biomasu s automatickım či ručním přikládáním, na tepelné čerpadlo nebo na plynovı kondenzační kotel.

Vıše dotace zůstává stejná jako v předchozích vızvách. Při pořízení plynového kondenzačního zařízení může žadatel dosáhnout až na 95 tisíc korun, při koupi kotle na biomasu s ručním přikládáním je to maximálně 100 tisíc. Nejvyšší dotace je spojena s pořízením tepelného čerpadla nebo automatického kotle na biomasu, která může bıt až 120 tisíc.