Domácí

Vztyčený prostředníček ve Sněmovně. Vondráček zahájil schůzi vulgárním gestem

Vztyčený prostředníček ve Sněmovně. Vondráček zahájil schůzi vulgárním gestem

Video se vztyčenım prostředníčkem zveřejnil na twitteru poslanec za TOP 09 Dominik Feri.

Radek Vondráček na internetové diskuse o svém gestu reagoval na twitteru. "Rád bych zdůraznil, že ještě neprobíhala schůze. Byla to reakce na jiné gesto kolegy a kamaráda a samozřejmě se jednalo o legraci," napsal. Později se omluvil. "Veřejnosti se omlouvám, kolega Láďa Okleštěk se jistě neurazil," dodal.

K omluvě ho předtím vyzvala mimo jiné předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. "U pana Vondráčka moc nepřekvapí, že jeho etiketa není na vysoké úrovni. Už v době, kdy tu poskakoval s kytarou na pultíku, jsme poznali, že přistupuje k tomuto velmi svérázně," uvedla.

Vondráček se před rokem omlouval poté, co bylo zveřejněné video, které ho zachycovalo při večírku v jednacím sále, jak na řečnickém pultíku hraje na kytaru a zpívá.

Místopředsedkyně STAN Věra Kovářová novinářům řekla, že doufá, že Vondráček se nechystá podobnım stylem zahajovat každou schůzi. "Na první dobrou mě napadlo, že pan předseda zapomněl, že není ve třídě na gymplu, kde by byl možná za hrdinu," uvedla. Poslanci by podle ní mohli Vondráčkovi věnovat některou z knih o etice od odborníka Ladislava Špačka.