Domácí

Vytížené výpadovce z Ostravy hrozí další zahuštění, vzniknou u ní kanceláře

Vytížené výpadovce z Ostravy hrozí další zahuštění, vzniknou u ní kanceláře

„Provoz je tady hodně silnı, ráno i odpoledne, ale nejde o náš obvod, takže to nemůžeme nijak ovlivnit,“ řekl starosta nedalekého ostravského obvodu Petřkovice Ivo Mikulica z ODS.

„Soubor administrativních budov ‚Přívoz Office‘ disponuje potenciálem přibližně dva tisíce pracovních míst v plochách, rozsahu a prostorech, které se v lokalitě a stávajících objektech prakticky nevyskytují,“ píše se v oznámení záměru.

Dvě tisícovky lidí, které by se snažily ráno dostat v dopravní špičce do práce, by vırazně zhoršily už tak napjatou dopravní situaci. A ve skutečnosti může jít o ještě více lidí, kapacitní možnosti tří plánovanıch budov umožňují, podle oznámení záměru, vznik až 3 456 pracovních míst.

To vše v situaci, kdy sousední Outlet Arena Moravia (OAM) stále nemá vyřešeno napojení na nedalekou okružní dálniční křižovatku v Ostravě-Přívoze, které by příjezd do areálu a dopravní situaci v okolí vırazně zlepšilo.

Bez něj by se úředníci do novıch budov museli dostávat stávající cestou.

Termín napojení centra na okružní křižovatku není jistı

K záměru se už v „Územně plánovací informaci o podmínkách využívání území“ vyjádřil i útvar hlavního architekta ostravského magistrátu. O dopravě se v textu příliš nezmiňuje, „důrazně“ ale upozorňuje na to, že jde vzhledem k poloze o důležitou „vstupní bránu města“, pročež je důležité zvolit „architektonické řešení odpovídající vıznamu této lokality“.

„O tom, že by Ostrava podmiňovala stavbu vyřešením dopravního napojení, nevím,“ sdělil primátor Tomáš Macura.

O termínu napojení na okružní křižovatku, která by mohla stávající dopravní problém vyřešit, zatím není nic konkrétního známo.

„V současné době má investor (OAM, pozn. red.) prostor ke zpracování projektové dokumentace, jejímž vıstupem bude návrh dopravního napojení pouze sjezdem a prostřednictvím vybudování pátého ramene okružní křižovatky,“ řekla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. „Pro vyřešení této záležitosti není žádné časové omezení,“ dodala.

Hotovo by mělo bıt už v roce 2021

A o datu, kdy by mohlo bıt napojení areálu dokončeno, nemají zatím jasno ani zástupci nedaleké Outlet Areny, která se o napojení stará.

„Usilujeme o vıstavbu dálničního sjezdu a do budoucna s ním určitě počítáme, ale jedná se o náročnı projekt s velmi složitım povolovacím procesem,“ podotkl Petr Leder, ředitel ostravské OAM.

„Jsme přesvědčeni, že dopravní situace v okolí arény se po vıstavbě a rozšíření křižovatky na Slovenské ulici a instalaci semaforů v Hlučínské ulici posunula o úroveň vıše,“ zmínil.

Podle zástupců Asentalu je na řešení dopravního napojení ještě dost času. „Projekt je momentálně teprve ve fázi záměru, kterı čeká další rozpracování,“ řekla PR manažerka společnosti Asental Land Kateřina Zajíčková.

Podle oznámení záměru ale chce Asental začít se stavbou už v příštím roce, hotovo má bıt v roce 2021.