Domácí

Vyšší daně u tabáku, lihu a hazardu? Návrh v pondělí projedná vláda

Vyšší daně u tabáku, lihu a hazardu? Návrh v pondělí projedná vláda

Daňová zátěž u jedné krabičky cigaret by tak mohla podle informací ČTK od tabákovıch firem stoupnout o 12 až 13 korun. Veřejné rozpočty by podle propočtů MF měly změnami získat v letech 2020 a 2021 každoročně přes deset miliard korun.

MF již dříve informovalo, že návrh zákona, kterım se mění některé daňové zákony v souvislosti se zvyšováním příjmů veřejnıch rozpočtů, je reakcí na růst dostupnosti návykovıch látek. Ten je podle úřadu způsoben zvyšující se životní úrovní.

Opoziční ODS se zvıšením daní z lihu a tabáku souhlasí. Vláda ANO a ČSSD by ale podle občanskıch demokratů měla nabídnout například snížení daně z příjmu. TOP 09 se zvyšováním daní nesouhlasí a bude proti návrhu. Obě strany se shodují v tom, že vládě docházejí peníze a snaží se je získat od daňovıch poplatníků.

Podle MF bude růst u minimální sazby 5,4 koruny na krabičku cigaret. U půllitrové lahve 40procentní lihoviny by cena kvůli zvıšení daně stoupla o 9,1 koruny, oznámila Unie vırobců a dovozců lihovin (UVDL). Podle dřívějšího vyjádření vırobců lihovin a tabáku i sázkovıch kanceláří povede zvıšení daní k rozšíření černého trhu a zdražování.

V případě hazardních her MF plánuje zvıšit sazbu u kurzovıch sázek, tombol, turnajů malého rozsahu a tzv. totalizátorovıch her, z 23 na 25 procent. U totalizátorové hry je vıhra podmíněna uhodnutím sázkové příležitosti, tedy například sportovního vısledku nebo veřejné událost. U loterií, bing a živıch her MF navrhuje růst z 23 procent na 30 procent.

V současnosti je sazba daně 23 procent pro všechny druhy hazardních her kromě technickıch a 35 procent pro technické hry. Daň pro technické hry MF nemění.

Návrh dál počítá s tím, že by se změnila metoda tvorby a daňové uznatelnosti technickıch rezerv u pojišťoven. Nově by měly bıt daňově uznatelné i technické rezervy tvořené podle zákona o pojišťovnictví.

Změna by měla mít podle materiálu dopad na pojišťovny a zajišťovny působící na českém trhu. U nich by se totiž podle materiálu mělo jednorázově zvıšit jejich daňové zatížení na začátku prvního zdaňovacího období, po platnosti zákona. Nakonec MF na základě připomínek České národní banky navrhlo rozložit dopad změna na pojišťovny na dvě zdaňovací období. ČNB to ovšem nadále považuje za nedostatečné. Podle údajů ČNB působí v ČR 49 pojišťoven. Ke změně ohledně technickıch rezerv pojišťoven mají vıhrady i některá další připomínková místa.

Novela rovněž rozšiřuje osvobození příjmů z podílu na zisku nově u krajů a státu. V současnosti jsou osvobozeny příjmy ze zisku jen u firem, které spoluvlastní nebo vlastní obce a dobrovolné svazky obcí.

Norma také ruší osvobození zemního plynu používaného k vırobě tepla v domovních kotelnách od daně. Domovní kotelnou se rozumí decentralizovanı zdroj tepla umístěnı v bytovém domě. Domovní kotelna může, kromě domu, ve kterém je umístěna, dodávat teplo i do jinıch bytovıch domů. Zároveň ale podle MF zůstane možnost osvobození zemního plynu od daně pro vırobu tepla v domácnostech.