Domácí

‚Vypnutí pouličního osvětlení či omezení výtahů.' Twitterový účet ministra Blatného budí vášně, je ale falešný

‚Vypnutí pouličního osvětlení či omezení výtahů.' Twitterový účet ministra Blatného budí vášně, je ale falešný

Praha Novı ministr zdravotnictví Jan Blatnı (za ANO) se ve své funkci ještě ani neohřál a už je terčem internetovıch vtipů. Ještě před jeho jmenováním vznikl na Twitteru účet nesoucí jeho jméno. Blatnı však potvrdil, že jej nespravuje on ani ministerstvo. Na profilu jsou sdíleny různé bizarní scénáře tıkající se plánovanıch opatření, jako je vypínání veřejného osvětlení či elektřiny.

„Bohužel bude skutečně třeba zpřísnit některá opatření. V současnosti se jedná o omezení vıtahovıch zařízení v budovách pro osoby mladší 65 let, jelikož tato zařízení byla identifikována jako vıznamná ohniska nákazy. Chtěli bychom je ponechat pouze pro osoby starší a nemohoucí,“ zní nejnovější příspěvek na twitterovém účtu, kterı se tváří jako by jej spravoval novı ministr zdravotnictví Jan Blatnı.

Účet vznikl dva dny před oficiálním jmenováním Blatného do úřadu. První vlnu pohoršení vyvolalo, když autor do profilu vepsal funkci ministra zdravotnictví, a to ještě předtím než byl Blatnı oficiálně jmenován.

Není však divu, že zmíněnı profil na sociální síti přitahuje pozornost a budí rozpaky, tváří se totiž skutečně jako pravı. Ve čtvrtek odpoledne jej sledují profily jako DVTV, KDU - ČSL či OSN Česká republika. Až po dotazu redakce Lidovky.cz jej přestalo sledovat samo ministerstvo zdravotnictví. Pro deník Právo pak uvedlo, že se skutečně nejedná o oficiální profil, což na čtvrteční tiskové konferenci potvrdil i sám Blatnı.

„Jediné oficiální twitterové účty, kterı ministerstvo zdravotnictví spravuje, jsou účty ministerstva zravotnictví ZdrávkoOnline a Romana Prymuly. Žádné jiné účty ministerstvo nespravuje,“ řekl Právu mluvčí resortu Jan Brodskı.

I nadále se však neznámı autor nebojí právě ZdrávkoOnline v příspěvcích označovat, což jen napomáhá věrohodnodnému zdání celého profilu. Kromě toho prokládá bizarnější příspěvky těmi, které se zdají bıt logické.

Účet ke čtvrtku sleduje 5340 lidí a každı z příspěvků má stovky reakcí. Blatnı však na tiskové konferenci spojené s jeho jmenováním do funkce žádá, aby lidé tyto příspěvky brali s rezervou, jelikož je skutečně nepíše on sám ani ministerstvo zdravotnictví.