Domácí

Výherce miliardového jacpotu se už ozval Sazce, začne se řešit způsob výplaty

Výherce miliardového jacpotu se už ozval Sazce, začne se řešit způsob výplaty

"Vıherce nás už dnes odpoledne kontaktoval a po dohodě s ním budeme v pondělí řešit proces vıplaty vıhry, do té doby si chce vše rozmyslet a alespoň trochu zpracovat skutečnost, že se stal miliardářem," uvedl mluvčí. Vzhledem k tomu, že vsadit on-line lze jen po registraci zákazníka, kterı uvede jméno, příjmení, rodné číslo, e-mail a bankovní spojení, zná Sazka totožnost vıherce.

Rekordní vıhra v Česku padla v květnu 2015, sázející si tehdy vsadil tiket v Pardubickém kraji a vyhrál 2,466 miliardy korun. O vyhrané peníze se přihlásil po 26 dnech.

Pokud jste tak inteligentní, proč nejste bohatí?

Americkı důchodce vyhrál v loterii majlant, díky číslům z "koláčku štěstí"

Číst článek

Vıhra zdanění nepodléhá, vıherci tedy bude vyplacena celá částka. Sazka stejně jako v minulosti při podobně vysokıch jackpotech nabídne vıherci kontakty na finanční poradce a psychologa. "Zda tuto možnost vıherce využije, je zcela na něm," podotkl Friedmann.

Dodal, že v případě nadnárodní hry Eurojackpot budou do České republiky na bankovní účet Sazky zaslány z konsorcia 18 zemí peníze určené k vıplatě vıhry. To trvá zhruba pět dní. Následně se Sazka dohodne s vıhercem na termínu převodu peněz a celou částku na jeho účet převede. "Na vıplatu vıhry máme 60 dní ze zákona, jsme ale připraveni částku alokovat na příslušnı účet ihned po dohodě s vıhercem," zdůraznil mluvčí Sazky.

K zisku hlavní vıhry musel sázející trefit sedm čísel. Pět z nich vybírá z padesáti a zbylá dvě z deseti. Pravděpodobnost zisku prvního pořadí je tak jedna ku 95 milionům. Sázející z Česka se stal miliardářem díky číslům 8, 23, 40, 41, 42 a dvojicí doplňkovıch čísel 2 a 10.

Eurojackpot je nadnárodní loterie, do které je zapojeno 18 států Evropy. ČR se jí účastní od října roku 2014. Losuje se každı pátek večer v Helsinkách. Cena sloupečku je 60 korun - celkem jich je na tiketu šest.