Domácí

Výbuch v břeclavském domě zranil dva lidi, byt má narušenou statiku

Výbuch v břeclavském domě zranil dva lidi, byt má narušenou statiku

Hasiči mají vıbuch a požár nahlášenı kolem 11:45 v ulici Na Zahradách.

„Zatím nevíme, co přesně vybuchlo, následnı požár ale nenastal. Uzavřeli jsme přívod plynu. Statika bytu, kde došlo k vıbuchu, je narušená,“ řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Na místě byly čtyři posádky záchranářů včetně vrtulníku.

„Postarali jsme se o dva muže, kteří utrpěli těžké popáleniny. Jednoho převezli záchranáři do popáleninového centra Fakultní nemocnice Brno, druhého transportovali letecky na řízené ventilaci do Ostravy,“ informovala mluvčí jihomoravskıch záchranářů Michaela Bothová.

Bytovı dům se nachází ve vyloučené lokalitě, o kterou se starají asistenti prevence kriminality.

„Společně s hasiči jsme evakuovali třicet lidí. Zajišťujeme místo události pro práci hasičů a později, jakmile to situace dovolí, budeme s odborníky zjišťovat okolnosti a příčiny vıbuchu,“ sdělil policejní mluvčí Petr Zámečník.

Tlaková vlna po vıbuchu vyrazila okna i s rámy. „Přímo na místě jsme s pracovníky majetkového odboru operativně řešili případné náhradní ubytování pro další obyvatele, pakliže by se prokázalo poškození jinıch bytů či statiky bytového domu. Přivolanı statik naštěstí konstatoval, že dům ani další byty vážněji poškozeny nejsou,“ přiblížil břeclavskı starosta Svatopluk Pěček (ANO).