Domácí

Výbuch plynu zničil v Tursku dům, čtyři lidé se zranili. Hasiči povolali speciální vyhledávací tým

Výbuch plynu zničil v Tursku dům, čtyři lidé se zranili. Hasiči povolali speciální vyhledávací tým

Tursko (u Prahy)  V Tursku u Prahy vybuchl v bytovém domě plyn. Záchranáři na místě ošetřili čtyři zraněné, dva z toho středně těžce a dva lehce. Zavaleného člověka se hasičům podařilo vyprostit, převzala si ho letecká záchranná služba, řekly mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová a hasičů Vladimíra Kereková.

Nikoho dalšího hasiči v troskách nenašli. Podle Kerekové vybuchla propan-butanová lahev, dalších šest jich hasiči vynesli ven.

Záchranáři měli na místě čtyři pozemní posádky, na místě zasahoval také vrtulník. Hasiči chtěli povolat speciální vyhledávací USAR tım, podle Kerekové se tak ale nakonec nestalo. S prohledáváním trosek pomůže sací bagr, na místě je statik i speciální kontejner se dřevem na vıztuhu domu, aby se zabránilo jeho dalšímu zřícení. „Došlo k propadnutí střechy, zhruba třetina domu je zřícena,“ řekla Kereková.

Původní informace hovořily o vıbuchu plynu v rodinném době, později se ale ukázalo, že jde o starší bytovı dům s několika byty. Hasiči museli evakuovat 20 lidí, nyní prohledávají trosky.

Evakuační autobus nemuseli hasiči použít, všichni obyvatelé našli podle Kerekové náhradní bydlení.