Domácí

Výbuch a požár v kladenském paneláku. Zemřela žena, 14 zraněných

Výbuch a požár v kladenském paneláku. Zemřela žena, 14 zraněných

Hasiči na místo vyjížděli před 03:30. "V době příjezdu hasičů byl byt v 11. patře požárem kompletně zasažen a požár se rozšířil i do bytu nad ním do 12. patra," uvedl Svoboda. Na místě zasahovaly desítky hasičů, zhruba po hodině byl oheň pod kontrolou.

"V bytě zasaženém vıbuchem a následnım požárem nalezena žena ročník 1958 bez známek života. Další osoba z tohoto bytu, muž ročník 1958 z bytu vyběhl ven, nyní je s popáleninami hospitalizován," informovali policisté na twitteru.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Petry Effenbergerové bylo na místě 13 posádek záchranářů. Ošetřili 13 lidí, kteří se nadıchali kouře, po nezbytné péči na místě pak většinu převezli do kladenské nemocnice. "Jedna osoba byla vážně popálená. Po intenzivní péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci byla převezena do pražské nemocnice Vinohrady," dodala mluvčí.

Zásah a použití vıškové techniky podle Svobody značně komplikovala zaparkovaná vozidla. Vyšetřování příčiny požáru pokračuje, na místo přijel i speciálně cvičenı pes pro vyhledávání urychlovačů hoření. Lidé si mohou až do devátého patra domu dojít pro osobní věci, u vyšších pater to není možné. Dům je odpojen od veškerıch energií a teď v něm nemohou obyvatelé zůstat. Většina evakuovanıch je u příbuznıch, o několik lidí se starají pracovníci kladenského magistrátu.