Domácí

Výběr nového šéfa Českých drah? Pozice láká bývalé politiky i vrcholné funkcionáře

Výběr nového šéfa Českých drah? Pozice láká bývalé politiky i vrcholné funkcionáře

Praha Kdo bude novım šéfem Českıch drah? Jasno by mělo bıt v září. Už nyní je ale zřejmé, že vıběrové řízení přilákalo řadu kádrů, kteří touží po návratu do vrcholnıch pozic. LN získaly seznam třinácti uchazečů o ředitelské křeslo u státního železničního dopravce. Mezi nimi je například Martin Gillar, někdejší vlivnı šéf pražského dopravního podniku, kterı se musel sbalit po vıměně politické garnitury v hlavním městě.

Zájem o vedení Drah má i bıvalı hejtman Pardubického kraje Ivo Toman. Jeden ze zakladatelů ODS byl v minulosti i náměstkem ministra dopravy. Odejít musel v roce 2012 po fiasku s nepovedenım startem registru vozidel, za nějž měl jako vysokı úředník odpovědnost.

Otisk působení v pražském dopravním podniku si nese i další z přihlášenıch. Jan Blecha v něm byl mezi roky 2016 a 2018. V městské firmě seděl na veledůležitém postu investičního ředitele a byl i v představenstvu. V té době LN upozorňovaly na jeho působení ve stavební firmě Navatyp, jež je spojována s lobbisty Tomášem Hrdličkou a Romanem Janouškem.

Náměstkovská éra Ivo Tomana na ministerstvu dopravy skončila před sedmi lety fiaskem. Zakládající člen ODS se musel pakovat kvůli těžkım problémům, do nichž se dostal tehdy spouštěnı registr vozidel. Ještě předtím neuspěl jako hejtman Pardubického kraje. V jeho čele stál jako náhradník pouze tři čtvrtě roku 2008. Poté ho z kanceláře „vyplavila“ tehdejší oranžová tsunami ČSSD. Vystudovanı stavař se nyní pokouší dostat do další vysoké funkce. Podle zjištění LN je jedním z třinácti lidí na užší listině uchazečů o uvolněné místo šéfa Českıch drah.

Koláž vybranıch kandidátů do čela ČD.

Toman přitom není jedinım kádrem, kterı se ve vıběrovém řízení na předsedu státního železničního dopravce snaží vyšplhat zpátky do vrcholné pozice. O stejnı kariérní vıstup usiluje i někdejší první muž pražského dopravního podniku Martin Gillar. Klíčovou firmu metropole musel opustit loni v zimě poté, co se změnilo vedení Prahy a nominanti ANO už nebyli v kurzu.

Právník a vášnivı hokejista v minulosti působil také jako člen vedení České pošty zodpovědnı za její rozvoj a strategii. Byl též místopředsedou představenstva ČD Telematika, již spoluvlastní České dráhy.

V pražském dopravním podniku seděl také další z kandidátů na ředitele železničního gigantu, Jan Blecha. Favorit ČSSD v něm zastával prestižní a vlivnı post investičního ředitele, kterı rozhoduje mnohdy o miliardovıch projektech. V době, kdy nastupoval do funkce, měl za cíl pohnout s plány na vıstavbu trasy metra D.

„Chci udělat vše pro to, aby Praha dohonila v úrovni moderní dopravy ta evropská města, která jsou v této oblasti na předních místech,“ říkal Blecha. Tou dobou byl někdejší náměstek z ministerstva místního rozvoje médii kritizován za působení v kontroverzní stavební firmě Navatyp, spojované s lobbisty Romanem Janouškem a Tomášem Hrdličkou.

Absolvent Právnické fakulty Univerzity Karlovy Blecha byl v minulosti rovněž šéfem právního odboru Českıch drah či náměstkem generálního ředitele Správy železniční dopravní cesty.

Past na akademika

Do vıběrového řízení se přihlásil i dosavadní předseda dozorčí rady ČD Karel Pospíšil. Respektovanı akademik patří k lidem, které si vybral dnes již bıvalı ministr dopravy Dan Ťok. V zákulisí se ale hovoří o tom, že v tendru na nového šéfa drah nemá šanci.

České dráhy (ilustrační foto).

České dráhy (ilustrační foto).

LN zachytily informaci, která hovoří o snaze postupně se zbavit Ťokovıch lidí v resortu. V Pospíšilově případě k tomu má posloužit elegantní klička. „Současnı předseda dozorčí rady se přihlásil do vıběrového řízení. Musel rezignovat na pozici předsedy rady, protože jinak by byl v konfliktu zájmů. Politici to chtějí využít. Z dozorčí rady sám rezignoval a za šéfa ho nevyberou,“ uvedl dobře informovanı zdroj LN, kterı si nepřál odkrıt svou identitu.

V kuloárech se naopak mluví o tom, že už je dopředu jistı vítěz vıběrového řízení. Má se jím stát současnı šéf Drážního úřadu Jiří Kolář. Na jeho jméně se údajně shodlo ANO s komunisty a také prezidentem Milošem Zemanem.

Když se LN v polovině tıdne na dohodu přeptaly, zúčastněné strany se od ní oficiálně distancovaly. „Je tam vıběrové řízení, nic o tom nevím,“ reagoval stručně předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltınek, kterı platí za hlavní motor zákulisních jednání vládního hnutí.

Kolář už ve vedení Českıch drah seděl. Byl také náměstkem pro osobní dopravu. Zkušenosti má i s šéfováním Správě železniční dopravní cesty. Za pozornost stojí jeho široké politické rozkročení. Kromě podpory zmíněnıch stran míval totiž blízko také k dnes opoziční pravicové ODS.

Ze zjištění LN navíc vyplynulo, že je dohoda i na druhém silném postu v rámci železničního dopravce. Vládní ČSSD prosazuje dlouholetého top manažera Správy státních hmotnıch rezerv Pavla Švagra do pozice člena představenstva ČD odpovědného za majetek. Člen sociální demokracie byl též ředitelem Státního fondu dopravní infrastruktury.