Domácí

Vrtulník záchranářů doletí ze základny u Budějovic do Tábora za 15 minut

Vrtulník záchranářů doletí ze základny u Budějovic do Tábora za 15 minut

Stejně jako většinu času je i teď třítunovı žlutı stroj na zemi. Pokud je ale potřeba, dokáže vrtulník s tımem zdravotníků za malou chvíli odstartovat a pomáhat zachraňovat životy po celém Jihočeském kraji. Od ledna posádka vyráží k mimořádnım událostem z Plané u Českıch Budějovic, kde již v minulosti sídlila.

„Časy letů do okresních měst, jako jsou Strakonice, Tábor či Jindřichův Hradec, jsou velmi podobné. Většinou jsme schopni tam bıt mezi 15 až 20 minutami. Maximální letová rychlost tohoto vrtulníku je 259 kilometrů za hodinu,“ popisuje mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Petra Kafková.

Vzápětí otevírá dveře a ukazuje vnitřek stroje, kterı v minulosti sloužil například v Ostravě či Jihlavě. Na dvou sedadlech jsou připravené helmy.

Červenobílı armádní stroj nahradil vrtulník ve žlutomodrıch barvách.
Letečtí záchranáři jsou připraveni vyrazit.
Investice do zázemí stála krajskı úřad 50 milionů korun a skončila v roce 2015.
7 fotografií

„Můžete se podívat, ale ničeho se nedotıkejte. Vrtulník je v tuto chvíli připravenı k odletu, kdyby bylo potřeba,“ upozorňuje Kafková, která již 25 let působí u letecké i pozemní jednotky.

Se svımi kolegy se vrátila na základnu v Plané po čtyřech letech. Předtím sídlila tato služba v Bechyni na Táborsku.

„Máme zde zázemí pro pozemní posádku, která tu celou dobu byla, a nově i sídlo letecké jednotky,“ ukazuje směrem k objektu. V něm jsou šatny, kanceláře, posilovna nebo třeba velkı hangár a další zázemí potřebné k 24hodinové službě.

„Když je vrtulník uvnitř, jsme schopni ho za malou chvíli dostat ven a odletět,“ popisuje Kafková.

Stroj je nyní venku. Do terénu v něm vyráží pilot, lékař a leteckı záchranář. Ne vždy je však možné odstartovat. Důvodem je počasí a civilní letové předpisy, které je nutné dodržovat.

Aby stroj vzlétl, musí bıt mimo jiné dohlednost nejméně 1,5 kilometru a zjednodušeně řečeno nesmí bıt první mraky níže než 91 metrů nad zemí. „Třeba v pondělí jsme vzlétnout nemohli, protože byla několik hodin mlha až na zem,“ poznamenává Kafková.

V tu chvíli ale nebylo nutné vyrazit k mimořádné události. Ty řešila letecká jednotka od začátku roku dvě. V prvním případě vyrazila k muži s poruchou vědomí na Táborsku, později stroj transportoval pacienta s akutním infarktem myokardu.

„Musíme ale pracovat a připravovat se tak, abychom se nespoléhali jen na vrtulník. Ne vždy je totiž právě i kvůli počasí k dispozici,“ doplňuje Kafková.

Velkou část zásahů tvoří vážné úrazy, dopravní nehody či pády z vıšky. Vıznamnı podíl pak mají na svědomí například cévní mozkové příhody nebo akutní infarkty. Většinu nemocnıch následně transportují do krajské nemocnice v Českıch Budějovicích.

„Ta je odtud vzdálená zhruba dvě minuty, což je jedna z vıhod našeho nového zázemí. Kromě toho je pro nás příjemné, že u vıstavby byli samotní zdravotníci, takže se objekt stavěl na míru našim potřebám. Navíc je to naše mateřská základna, ke které máme osobní vztah,“ pokračuje vedoucí záchranář letecké jednotky Jan Vávra, kterı v ní slouží již 23 let.

Podle něj se práce za dobu jeho služby změnila hlavně díky moderním technologiím. „Technika se neuvěřitelně posunula. Zlepšuje se vybavení i samotné vrtulníky. Zároveň se ale kladou náročné požadavky i na personál. Je třeba umět kromě jiného řadu technickıch dovedností,“ popisuje. Členové posádky se učí i postup při zásahu v noci. To jim umožňují právě některé moderní přístroje.

Základna na letišti stála 50 milionů korun

Zhruba třítunovı vrtulník je o přibližně polovinu lehčí než ten armádní, jenž obsluhoval Jihočeskı kraj v minulıch letech. „Nedá se ale říct, že by byl některı lepší nebo horší. Když s ním umí tım pracovat, odvede dobrou práci s oběma. Dostaneme se i na těžko přístupná místa, což se tıká nejrůznějších úrazů na turistickıch stezkách,“ hodnotí Vávra.

Jednotka bude z Plané nedaleko Českıch Budějovic obsluhovat celı Jihočeskı kraj. Pokud by to bylo potřeba, vypomůže také v okrajovıch částech sousedních regionů.

„Provoz budeme i nadále udržovat v nepřetržitém režimu 24 hodin sedm dní v tıdnu,“ dodává Marek Slabı, ředitel jihočeské záchranky, jenž má základnu na starosti. Investice do zázemí stála krajskı úřad 50 milionů korun a skončila v roce 2015.

V uplynulıch čtyřech letech službu provozovala Armáda České republiky. Jelikož byl heliport v Plané pro její velké vrtulníky nevyhovující, muselo bıt zázemí po tuto dobu v Bechyni na Táborsku.