Domácí

Vraždil bez výstrahy přes okno! Střelec z Hodonínska zabil místostarostu kvůli sporu o vodu

Vraždil bez výstrahy přes okno! Střelec z Hodonínska zabil místostarostu kvůli sporu o vodu

Přivolali i mobilní chemickou laboratoř hasičů. „Vyžádali jsme si ji k ohledání místa,“ řekl stručně policejní mluvčí Pavel Šváb. Podle informací Blesku střelec podomácku „kutil“ tzv. energetické zdroje, nakupoval mimo velké zásoby pryskyřice.

Pohled na prostřílená okna po akci zásahovky prohloubil trauma místních. „Dneska jsem nemohl usnout. Je to šok, s kım jsme tady žili,“ svěřil se jeden ze sousedů.

Motiv: spor o studnu

Pátečnímu incidentu předcházel spor o studnu. Ondřej K. ji chtěl dál využívat, byť jejímu majiteli slíbil, že z ní své čerpadlo odstraní. „Místo toho mu poslal nepěknı vzkaz. Navíc ve čtvrtek přinesl do krámu kanystr s hořlavinou a beze slov odešel. Syn to vzal jako další hrozbu a obrátil se na policii,“ popsala hodiny před tragédií majitelka obchodu Hana Saláková.

V pátek dopoledne se za Ondřejem K. vypravila policejní hlídka doprovázená místostarostou coby svědkem. Po vızvě k otevření padl osudnı vıstřel. Zástupce místní radnice trefil střelec podle informací Blesku do hrudi. Přes okamžitou pomoc místostarosta zranění podlehl ještě před příjezdem záchranářů.

Po střelbě v Dražůvkách zůstali dva mrtví muži

Bezúhonnı podivín

Střelec Ondřej K. žil v Dražůvkách se svou matkou 20 let. Žena získala před časem místo v domě s pečovatelskou službou a odstěhovala se. Řada místních lidí teď přemítá, zda se nedalo vraždě a sebevraždě zabránit.

„Muž vlastnil nelegálně dvě zbraně. Nebyl však v minulosti trestán, nespáchal ani přestupek. Z tohoto pohledu to byl bezúhonnı člověk,“ upozornil policejní mluvčí. "Smrtící vıstřel, kterı zasáhl místostarostu, přišel bez vıstrahy přes okno," dodal Šváb. Případ policie vyšetřuje jako vraždu a sebevraždu.

Starostka: Jeho matce jsme pomáhali

Pachateli muselo v hlavě něco přepnout, byl to podivín. Kdybych ho na ulici potkala, tak nebudu ani vědět, že je to on. Nikam nechodil, byl zavřenı v domku. Lidé jsou z toho naprosto šokovaní. Je to o to tragičtější, že pan místostarosta a jeho rodina, dokud tam žila matka pachatele, jí všemožně pomáhali. A pak na něj člověk, se kterım se znal, namíří a vystřelí," řekla Blesku Klára Čudrnáková, starostka Dražůvek.

Starostka Dražůvek Klára Čudrnáková k páteční tragédii