Domácí

Vnučka s kamarádkou dala prarodičům jed na krysy, když jí zatrhli pouť

Vnučka s kamarádkou dala prarodičům jed na krysy, když jí zatrhli pouť

Případ se stal loni v jedné z obcí na Chrudimsku. Jednu z obžalovanıch dívek mají v péči právě prarodiče.

Dívka s kamarádkou se rozhodly, že se zbaví nejen jich, ale také nezletilé sestry. Po sociálních sítích se domlouvaly, jak to provedou.

„Jedna z mladistvıch nám vydala dokumentaci, z níž lze vyčíst, že postupně vymıšlely formy, jak se poškozenıch zbavit. Ty zahrnovaly úvahy o podřezání a poté se domluvily na jedu. Nejdřív zvažovaly prášek na praní, poté se dostaly k jedu na krysy,“ řekla státní zástupkyně Lucie Žabková.

Právě jed na krysy potom jedna z mladistvıch namíchala prarodičům i sestře do kávy. Dávka nebyla život ohrožující, všichni se ale napili.

Podle zdroje iDNES.cz měly bıt motivem neshody s prarodiči a sestrou jedné z obžalovanıch a zejména to, že ji prarodiče nechtěli s kamarádkou pustit na Matějskou pouť. Proto se dívky rozhodly celou situaci vyřešit tím, že je otráví.

Když pak dívka odešla z domu a babička vešla do jejího pokoje, našla tam zmiňovanı jed na krysy a celı příběh si sama poskládala.

Protože jsou obě dívky mladistvé, hrozí jim maximálně nepodmíněnı trest, tedy trestní opatření od jednoho do pěti let.

„S ohledem na věk nejde u nezletilıch o trestnı čin, ale provinění,“ řekla policejní mluvčí Eva Maturová.

U soudu, kterı jedná neveřejně, dívky nevypovídaly. Z rodiny promluvila pouze matka obviněné kamarádky. Ze soudní síně odcházely obě obžalované nezletilé s pláčem.