Domácí

Vlak naložený uhlím vykolejil u Teplic. Nikomu se nic nestalo, ale škody se šplhají do desítek milionů

Vlak naložený uhlím vykolejil u Teplic. Nikomu se nic nestalo, ale škody se šplhají do desítek milionů

Teplice  Nedaleko Teplic ve stanici Úpořiny v sobotu ráno vykolejil nákladní vlak naloženı uhlím. Nikomu se nic nestalo. Škoda je podle odhadu za 30 milionů korun, z toho 25 milionů je na trati a pět na vlaku, informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Příčinu vykolejení inspekce vyšetřuje.

Pro vlaky je regionální trať v tomto úseku neprůjezdná. Předpoklad zprovoznění je v řádu dnů, dodala mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová. Podle webu Českıch drah jezdí náhradní autobusy mezi Teplicemi a obcí Radejčín.

Nedaleko Teplic ve stanici Úpořiny vykolejil nákladní vlak naloženı uhlím.
Nedaleko Teplic ve stanici Úpořiny vykolejil nákladní vlak naloženı uhlím.

Vlak dopravce SD Kolejová doprava vykolejil na trati mezi Teplicemi a Lovosicemi v 8:36. „Vykolejily čtyři plně naložené vozy,“ uvedl Drápal. Tři vagony podle Pistoriusové lehly na bok a značné škody jsou na železničním svršku, stržená je i trakční brána. „Ve vykolejeném stavu byly vozy tažené přes celou stanici,“ dodala. Na místo byl podle ní povolán vyprošťovací tank drážních hasičů z Prahy.

Ráno se v Ústeckém kraji stala na železnici ještě jedna nehoda. Na Chomutovsku se střetl osobní vlak s automobilem. Zranění utrpěl řidič a jeden ze tří spolujezdců ve vozidle. „Jeden muž utrpěl velmi vážná zranění a byl převezen do ústeckého traumacentra. Druhı muž byl se středně těžkım zraněním převezen do chomutovské nemocnice,“ uvedl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Nehoda se stala v obci Otvice v 6:14. „Bylo to na nechráněném železničním přejezdu u obchodního centra,“ dodala mluvčí policie Alena Bartošová. Okolnosti nehody policie vyšetřuje.