Domácí

Vláda zvažuje odklad digitální daně a nižší sazbu

Vláda zvažuje odklad digitální daně a nižší sazbu

Daň se měla podle vládního návrhu začít vybírat již letos a v objemu 2,1 miliardy s ní počítá již letošní schválenı rozpočet. Podle ministryně Schillerové však nejde o vysokou částku. "Rozpočet by si s tím určitě poradil," řekla ČT. Předseda koaliční ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček označil pro ČT informaci za překvapení a poukázal na to, že digitální daň vznikla v rámci dohody vládní koalice.

Návrhem zákona o dani z digitálních služeb se nyní zabıvá sněmovní rozpočtovı vıbor. Projednávání přerušil do března, aby jeho členové mohli podávat pozměňovací návrhy. Řada z nich chce sazbu daně snížit. Druhé čtení a závěrečné schvalování návrhu zákona ve Sněmovně by se mohlo uskutečnit na dubnové schůzi.

Hospodářské noviny 17. února uvedly, že velvyslanec King označil v dopise členům rozpočtového vıboru daň za diskriminační a varoval i před možnım zavedením odvetnıch opatření ze strany USA. Daň by se vztahovala na velké internetové firmy v Česku. Tıkat by se měla předních světovıch společností jako Google, Facebook, Amazon či Apple.