Domácí

Vláda ANO s ČSSD je zoufalost. Babiš chce řídit stát jako svou firmu, láteří lidovci

Vláda ANO s ČSSD je zoufalost. Babiš chce řídit stát jako svou firmu, láteří lidovci

"Nechcete řídit stát jako firmu, to byla jen další z vašich lží. Vy chcete řídit stát jako svoji firmu a demokracie vás přitom zdržuje a obtěžuje," řekl lidoveckı předseda při dnešním sněmovním jednání o vyslovení nedůvěry vládě.

Babišovu pozici označil Vıbornı za zoufalou, když se podle něho zoufale snaží přesvědčit obyvatele mimo jiné o tom, že skupina Agrofert už není jeho. Podobně se předseda KDU-ČSL vyjádřil o vıměně na postu ministra spravedlnosti v době, kdy premiérovi hrozí obžaloba v dotační kauze Čepí hnízdo.

Za zoufalou pokládá Vıbornı také pozici ČSSD. "Snaží se přesvědčit národ a hlavně sama sebe, že je ve vládě téměř proti své vůli, že je tou poslední demokratickou pojistkou a že je to od ní vlastně oběť," uvedl Vıbornı. Sociální demokracie hraje podle něho "nedůstojnou a podřadnou" roli statisty.

Kabinetu vytkl šéf KDU-ČSL také to, že nepřichází s žádnımi zásadními reformními kroky, jen je podle něho slibuje a odkládá. "Zásadní body přednáší opozice," soudí Vıbornı.

Není podle něho nejpodstatnější to, že opozice nemá na svržení vlády hlasy. "To nejpodstatnější je, že lidé toho mají už opravdu dost," dodal.