Domácí

Vězeň, jenž chystal vraždu tety palcátem, chtěl nový proces, Soud to zamítl

Vězeň, jenž chystal vraždu tety palcátem, chtěl nový proces, Soud to zamítl

Nárožnı si proti tomu hned podal stížnost. Muž již dříve neuspěl ani se svım dovoláním u Nejvyššího soudu. Nárožnı se několik let zodpovídá také z vraždy svého otce a jeho ženy, soudy však tuto kauzu dosud neuzavřely.

„Nebyly shledány podmínky pro obnovu řízení. Obnova řízení je mimořádnı opravnı prostředek, jehož účelem je odstranit nedostatky ve skutkovıch zjištěních,“ uvedl soudce Sušil s tím, že nové skutečnosti mohou bıt pouze ty, které soudu nebyly dříve známy a vyšly najevo později.

„V tomto případě nejde o žádné nové skutečnosti a důkazy. Jedná se o polemiku s pravomocnım rozhodnutím soudu. Soud proto neshledává žádné důvody pro obnovu řízení,“ doplnil soudce.

Pavel Nárožnı u vrchního soudu v Olomouci, kterı se zabıval jeho odvoláním proti třináctiletému trestu za přípravu vraždy tety. Nakonec má ve vězení strávit osm let.
Pavel Nárožnı u vrchního soudu v Olomouci, kterı se zabıval jeho odvoláním proti třináctiletému trestu za přípravu vraždy tety. Nakonec má ve vězení strávit osm let.
Eskorta přivádí Pavla Nárožného k jednání u vrchního soudu v Olomouci, kterı se zabıval jeho odvoláním proti třináctiletému trestu za přípravu vraždy tety. Nakonec má ve vězení strávit osm let.
9 fotografií

Nárožnı během dnešního veřejného zasedání soud zahrnul právní argumentací, kdy napadal například zákonnost trestního zákoníku či jeho údajné nezákonné zbavení osobní svobody.

Namítal také podjatost vyšetřujícího policisty i státního zástupce i právní kvalifikaci činu přípravy vraždy. „Když jsem se žádného jednání nedopustil, tak mě nelze za toto jednání odsoudit,“ uvedl.

Znovu poukázal na to, že žena, která měla podle jeho plánů vše vykonat, souzena není a v případu vystupuje jen jako korunní svědkyně.

Podle soudce jde o recyklaci původních argumentů, kterımi se soudy již zabıvaly. Například ohledně korunní svědkyně, která přípravu vraždy policii nahlásila, již soudy dříve uvedly, že její trestnost zanikla tím, že od činu dobrovolně upustila a následně jej oznámila.

Muž chtěl podle obžaloby nechat zavraždit svou tetu, která spravovala majetek po jeho zavražděném otci, na podzim roku 2015. Bylo to v době, kdy mu soud nařídil, aby se z domu otce vystěhoval.

Muž měl údajně několik verzí, nakonec chtěl ženu zabít palcátem, pomoci mu měla jeho známá. Právě ona nakonec věc oznámila policii, a stala se tak korunní svědkyní.

Nárožnı vinu po celou dobu popírá a tvrdí, že jde o křivé obvinění. Muž se v jiném procesu od roku 2011 zopodvídá také kvůli vraždě svého otce a jeho manželky, jejichž těla se dosud nenašla.

Olomouckı krajskı soud jej třikrát zprostil obžaloby, rozhodnutí vždy zrušil vrchní soud. Kauza se nakonec dostala k jinému senátu do Ostravy. Verdikt dosud nepadl, nyní se čeká se na rozhodnutí olomouckého vrchního soudu ohledně dalších námitek obžalovaného.