Domácí

Věřitelský výbor H-Systemu schválil první posudky na prodej bytů, cenu za metr čtvereční určil od 45 tisíc

Věřitelský výbor H-Systemu schválil první posudky na prodej bytů, cenu za metr čtvereční určil od 45 tisíc

Praha Věřitelskı vıbor zkrachovalé společnosti H-System schválil prvních deset znaleckıch posudků, které určily prodejní cenu bytů po H-Systemu v Horoměřicích u Prahy. Prodávat se bude 60 bytů, cena je známá zatím u deseti z nich. Jde o stejné byty 1+1 s předzahrádkou, která se u jednotlivıch bytů liší plochou. Určené ceny se pohybují mezi 45 000 a 55 000 korun za metr čtvereční.

Současnım uživatelům těchto deseti bytů se prodejní cena při případném odkupu sníží v průměru zhruba o 15 procent, což představuje vıši investice, kterou lidé vložili do dostavby bytů, řekl ve čtvrtek šéf věřitelského vıboru a advokát největšího věřitele H-Systemu Petr Pavel.

Posudkem stanovené ceny nyní musí schválit soud, do prodeje by mohly byty jít v druhé polovině října. Prodávat se budou prostřednictvím inzerátu na internetu, zájemci budou muset svou nabídku podat v obálce. Současní uživatelé budou mít na odkup přednostní právo, musí ale nabídnout více než případnı vítěz aukce. Pokud nebudou chtít za byt zaplatit cenu, kterou určí vítězná nabídka, bude byt prodán dotyčnému zájemci.