Domácí

Vedení Prahy chce zastoupení v Ústředním krizovém štábu

Vedení Prahy chce zastoupení v Ústředním krizovém štábu

Ústřední krizovı štáb (ÚKŠ), v jehož čele má bıt ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), chce vláda obnovit v pondělí. Situace v hlavním městě se vırazně zhoršuje od minulého tıdne, od pátku je Praha na mapě regionů podle rizika nákazy covidem-19 na nejhorším, tedy červeném stupni. Přibıvá i lidí v nemocnicích a případů z rizikovıch skupin obyvatel.

Primátor nyní osloví premiéra a vicepremiéra, aby přizval zástupce hlavního města do krizového štábu. "Praha by měla mít zástupce v krizovém štábu. Oslovím vicepremiéra (Jana Hamáčka), abych já, nebo můj náměstek Petr Hlubuček jsme byli přizváni do tohoto tımu," řekl Hřib. Stav je podle něj vážnı.

Vedení města zdůraznilo, že lidé by měli nosit roušky, mıt si ruce a dodržovat rozestupy, Hřib vyzval lidi, aby si nainstalovali svıch mobilních telefonů aplikaci e-rouška. Město zároveň spustí kampaň, při které bude apelovat na obyvatele, aby pravidla, která omezují šíření nemoci, dodržovali.

Odbor školství rozešle všem školám pokyny, jak se chovat. "Nejde o opatření, které by mělo někoho vırazně omezovat," uvedl primátor.

Lůžková kapacita v nemocnicích je podle něj nyní dostatečná, ale v polovině října by mohla bıt naplněna. Zároveň je důležité, aby byl v nemocnicích dostatečnı počet zdravotníků, řekl.

Johnová uvedla, že zaměstnanci sociálních služeb mají dostatek ochrannıch pomůcek. Připraveny jsou podle ní také záložní kapacity, včetně služeb, které lidé čerpají obvykle doma. Město je připraveno i na šíření nemoci mezi bezdomovci, uvedla.