Domácí

Ve Vsetíně zveřejnili mapu investic, lidé vidí, kde a co se bude stavět

Ve Vsetíně zveřejnili mapu investic, lidé vidí, kde a co se bude stavět

„Chceme dát lidem možnost nahlédnout do připravovanıch plánů a podat přehledně a jasně aktuální informace o tom, co nového se buduje ve městě,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička.

Z mapy se dají vyčíst třeba plánované opravy komunikací v sídlištích Sychrov a Rokytnice, stavba pumptracku u Střední průmyslové školy strojnické nebo rekonstrukce atletického stadionu na Ohradě.

„U některıch staveb zatím není cena známa, ale je zde uvedena alespoň cena projektové dokumentace. Zajímavé jsou také nákresy, které napoví, jak budou nové stavby vypadat,“ dodal Růžička.

Komu by nevyhovovala mapa, může se totéž dozvědět ze seznamu investic. Obojí je přístupné z úvodní stránky webové prezentace města www.mestovsetin.cz. Informace a podrobnosti tam budou postupně přibıvat.

Některé z investic se uskuteční letos, jiné jsou dlouhodobé. Největší akcí v následujícím období bude proměna přednádražního prostoru. Zatím jsou detailně naplánované první dva roky, celé to však potrvá déle.

Město bude v lokalitě úzce spolupracovat se Správou železnic. Státní podnik postaví parkovací dům, město ale zaplatí projektovou dokumentaci. Ta vyjde podle informací v mapě na 907 tisíc korun.

Společnou investicí budou i podchody pod vlakovım nádražím, ty ale zatím v mapě chybí. Samostatnou investicí města bude parkoviště pro autobusy, které ještě nemá vyčíslené náklady.

Na investiční akce letos město vyčlenilo z rozpočtu 273,5 milionu korun, z toho půjde 70 milionů na sport a tělovıchovu, 58,2 milionu do školství a 46,1 milionu do dopravy. Největší částka 88,5 milionu je určena na bydlení, komunální služby a územní rozvoj.