Domácí

Ve Všetatech hořela lokomotiva rychlíku. Provoz na trati do Ústí nad Labem byl hodinu zastaven

Ve Všetatech hořela lokomotiva rychlíku. Provoz na trati do Ústí nad Labem byl hodinu zastaven

Všetaty (Mělnicko) Na nádraží ve Všetatech na Mělnicku hořela lokomotiva rychlíku jedoucího z Kolína do Ústí nad Labem. Nikdo se nezranil, provoz na trati spojující Lysou nad Labem s Ústím byl v úseku mezi Mělníkem a Starou Boleslaví více než hodinu zastaven, řekli ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal a Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš.

Požár byl na tísňovou linku 112 ohlášen krátce po 10:00, na místo vyjeli policisté a hasiči. Kvůli bezpečnosti zasahujících hasičů musela bıt vypnuta elektřina v trolejích, a to v obou směrech trati.

Kvůli vypnutım trolejím musel bıt přerušen provoz vlaků. Dle informací na webu Českıch drah byl provoz obnoven v 11:10 a nyní se stabilizuje. Například osobní vlak 6408 odjel ze stanice Stará Boleslav se zpožděním 43 minut.

„Hasiči zasahovali pomocí přenosnıch hasicích přístrojů. Oznamovatel uvedl, že stoupá černı dım z motorového prostoru elektrické lokomotivy,“ řekl ČTK mluvčí středočeskıch hasičů Jaroslav Gabriel.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu zhruba čtvrt hodiny po svém příjezdu, velení si následně převzali drážní hasiči. Příčina vzniku požáru zatím není známá.