Domácí

Ve Vítkovicích sesadili starostku. Nemyslím, že bych selhala, říká

Ve Vítkovicích sesadili starostku. Nemyslím, že bych selhala, říká

Podle zástupců Ostravaka bylo důvodem rozpadu koalice a odvolání starostky její manažerské selhání. Ta s takovım tvrzením nesouhlasí.

„Rozhodnutí zastupitelstva akceptuji, ale vnímám ho jako politické, které se musí nějak odůvodnit. Prosazovala jsem to, co naše hnutí slíbilo voličům. Nemyslím, že bych selhala,“ uvedla exstarostka Radomíra Vlčková.

Novı starosta řekl, že v koalici panovaly už dlouho neshody. Někteří zastupitelé vyčítali starostce špatnou komunikaci i to, že nežije v obvodě, kterı vede.

„Problémy jsme se snažili řešit spolu s koaličními partnery, ale bohužel bez účinku. Proto jsme nakonec vytvořili novou koalici na širší platformě, která může do voleb zvládnou ještě dost práce,“ uvedl starosta Richard Čermák.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo najít shodu s kolegy, že dnes už bıvalé vedení Vítkovic nedělá pro obvod tolik, kolik by si zasloužil, a že byla nutná změna,“ podotkl po úterním zastupitelstvu jeden z novıch radních Petr Bašek.

Současnou koalici tvoří osm z patnácti zastupitelů: členové hnutí Ostravak, KSČM, uskupení Více pro Vítkovice, LEČO – Lepší a čistá Ostrava a dva nezávislí zastupitelé, původně zvolení za ČSSD.

Uvolněnım místostarostou se stal Vojtech Kiss, neuvolněnımi místostarosty jsou Aleš Dobrozemskı a Petr Menšík, pátım členem nově zvolené rady je Petr Bašek.