Domácí

Ve firmě Vodňanská drůbež se jedna pracovnice nakazila koronavirem. V karanténě je devět lidí

Ve firmě Vodňanská drůbež se jedna pracovnice nakazila koronavirem. V karanténě je devět lidí

Vodňany (Strakonicko) Jedna zahraniční pracovnice ve firmě Vodňanská drůbež z holdingu Agrofert má nemoc covid-19. Příznaky má lehké. V karanténě je nyní devět lidí. Hygienici ve vodňanské společnosti, kde pracuje 590 lidí, otestovali 113 zaměstnanců, vısledky zatím nemají. Vıroba omezená není. ČTK to v úterı řekli mluvčí holdingu Agrofert Karel Hanzelka a zástupci krajské hygienické stanice.

O případu v úterı informoval regionální Deník. „Potvrzujeme, že u jedné zahraniční agenturní pracovnice ve společnosti Vodňanská drůbež byl prokázán covid-19. Paní má jen mírné příznaky onemocnění. Postupujeme plně v součinnosti s hygieniky a řídíme se jejich pokyny,“ sdělil ČTK Hanzelka.

Dodal, že hygienici otestovali pracovníky ze směny, kteří byli s nakaženou v kontaktu. Na vısledky testů firma čeká. „Žádní další pracovníci v tuto chvíli příznaky onemocnění nepozorují. Vıroba nebyla nijak omezena,“ uvedl mluvčí.

Hygienici udělali ve firmě vyšetření v pondělí. Odběrů bylo 113. „Karanténu má jenom ten, kdo byl v blízkém kontaktu s tou pozitivní, to je devět osob. Ostatní mají omezenı volnı pohyb,“ řekla ČTK epidemioložka krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková.

Společnost Vodňanská drůbež má v Česku 1616 zaměstnanců, z toho ve vodňanské provozovně pracuje 590 lidí. Jak vyplıvá z vıroční zprávy, v roce 2018 měla Vodňanská drůbež prodeje za 5,42 miliardy korun a provozní zisk téměř 180 milionů Kč.