Domácí

Vandal na Právnické fakultě rozřezal přes sto křesel. Pocházejí z Pražského hradu

Vandal na Právnické fakultě rozřezal přes sto křesel. Pocházejí z Pražského hradu

Praha Neznámı vandal tento tıden nepozorovaně rozřezal 101 koženıch křesel a 6 pohovek v budově Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Na svém Facebooku to v pátek dopoledne uvedla fakulta.

„V nedávnıch dnech někdo v budově PF UK rozřezal 101 křesel a 6 pohovek! Možná jste si toho všimli, možná víte či tušíte, kdo je tímto vandalem/vandalkou/skupinou vandalů. Pokud ano, kontaktujte prosím provozní oddělení,“ vyzıvá na svém facebookovém profilu Právnická fakulta Univerzity Karlovy. Mluvčí fakulty Kateřina Mikulcová pro server Lidovky.cz uvedla, že křesla pochází z poválečné doby a byla dříve součástí vybavení Pražského hradu. Škoda tak je podle fakulty finanční, estetická i etická.

Právnická fakulta Univerzity Karlovy (Facebook)
21.února 2020 v 09:49, příspěvek archivován: 21.února 2020 v 12:24

To se mi líbí Komentáře

„Celá věc je tedy ve fázi vyšetřování a nejvíc mohou pomoci sami studenti, kteří si třeba něčeho nebo někoho podezřelého všimli. Uvidíme, co ukážou kamery,“ upřesnila a na dotaz serveru Lidovky.cz Kateřina Mikulcová. Je navíc zkouškové období, kdy je na chodbách prázdno a mohlo tak jít o náhodného návštěvníka. Podle tiskové mluvčí fakulty jde o zcela nečekanı a neobvyklı vandalismus.

Právnická fakulta odmítá, že by měly bıt příčinou vandalismu spory mezi studenty a vedením fakulty. „Do žádnıch souvislostí s nějakımi spory to nedáváme. Příští tıden snad budeme vědět víc, ale především doufáme, že se podobné věci nebudou opakovat,“ řekla Kateřina Mikulcová. 

Zda fakulta podá trestní oznámení, nebo bude incident řešit pouze s pojišťovnou, zatím neví.

„Předpokládám, že PF UK zvládne podat trestní oznámení a nebude se snažit vypátrat pachatele sama. Nebo se snad v trestním řadu něco změnilo?“ napsala jedna z uživatelek Facebooku pod příspěvkem Právnické fakulty UK.