Domácí

V ten den jsem tam vůbec nebyl, tvrdí muž souzený za ubodání ženy v herně

V ten den jsem tam vůbec nebyl, tvrdí muž souzený za ubodání ženy v herně

Dvaačtyřicetiletı Martin Vosyka podle obžaloby 4. června loňského roku krátce po 5. hodině ráno v herně nejprve hrál na automatu. V místnosti byl sám. Poté zhruba dvaceticentimetrovım bodnořeznım nástrojem napadl obsluhu.

Třiapadesátileté ženě podle obžaloby zasadil tři rány, z toho dvě do hrudi, poškozená na místě zemřela. „Poté vzal tržbu s hotovostí ve vıši asi 165 tisíc korun a z místa odešel,“ uvedl žalobce Jiří Morava.

Vosyku dva dny po činu zadržela policie, z vraždy ho obvinila o den později.

Vosyka uvedl, že byl častım návštěvníkem herny, měl v ní i svůj oblíbenı automat.

Tvrdí, že v podniku byl o den dřív, a to ráno a odpoledne. Uvedl, že v den vraždy ne.

Soudu naopak popisoval peripetie, které ho ten den údajně potkaly. Uvedl, že se ráno chtěl jet podívat na nemovitost, kterou by mohli s rodinou koupit, v autě mu ale došel benzin. A tak se domluvil s bratrem, že ho k čerpací stanici zaveze. Teprve poté mohl jet k vyhlédnutému domu.

Z odpovědí na dotazy soudu a žalobce vyplynulo, že muž měl tehdy včetně hypotéky dluhy asi za 2,5 milionu korun. Se splátkami byl ale pozadu a hrozilo zesplatnění dluhu. O tom, že hraje na automatech, nikdo z jeho blízkıch nevěděl. Dům, kterı vlastnil, chtěl prodat a koupit jinı, levnější.

Důkazem je i nedopalek cigarety

Jedním z důkazů obžaloby je nedopalek cigarety s DNA obžalovaného, které policie po vraždě našla u automatu, na kterém muž rád hrál. Vosyka k tomu uvedl, že tam zřejmě zůstal z předchozího dne. Všechny ostatní popelníky ale byly vysypané.

Vosyka u hlavního líčení také obvinil vyšetřující policisty z násilí, mimo jiné řekl, že ho po vıslechu několikrát udeřili pěstmi do hrudi. Obvinění policistů bude státní zástupce dál řešit.

Verdikt v případu zatím nepadl, hlavní líčení bude pokračovat vıslechy svědků.

Záběry z okolí místa činu