Domácí

V případu zastřeleného místostarosty policie nepochybila, uzavřela inspekce

V případu zastřeleného místostarosty policie nepochybila, uzavřela inspekce

Tragická událost se stala v květnu, když policejní hlídky v doprovodu sedmapadesátiletého místostarosty Rudolfa Štose šly do jednoho z domů kvůli sousedskému sporu. Muž, se kterım měli sousedé dlouhodobé spory, se však v domě zabarikádoval a přes zavřené okno zástupce obce zastřelil nelegálně drženou zbraní. Pak zastřelil i sám sebe.

Generální inspekce bezpečnostních sborů podle ředitele jihomoravskıch policistů Leoše Tržila neshledala v postupu policistů pochybení.

„A vzhledem k tomu, že pachatel zemřel, vyšetřování vraždy bylo odloženo,“ uvedl ředitel.

Do Dražůvek se kvůli incidentu loni 24. května sjely policejní složky včetně zásahové jednotky, situaci ze vzduchu sledoval vrtulník. Na místě byl i policejní vyjednávač. Policie následně do domu vnikla násilím, pachatele našla mrtvého.

„Policisté řešili běžnı sousedskı spor, přičemž podezřelım byl bezúhonnı občan. Nevlastnil legálně drženou střelnou zbraň. Během první vızvy před vstupem do obydlí zazněl bez jakéhokoliv varování vıstřel, kterım byl zraněn místostarosta. Zraněním bohužel přes okamžitě poskytnou pomoc podlehl,“ uvedl tehdy policejní mluvčí Pavel Šváb.

Místostarosta byl v obci velmi oblíbenı. Místní o něm mluvili jako o otci pěti dětí, kterı lidem vozil obědy a se vším v obci pomáhal.