Domácí

V Praze se zavírají školy, bude se učit distančně. Hřib se musel opravit

V Praze se zavírají školy, bude se učit distančně. Hřib se musel opravit

Praha spolu s hygieniky tento tıden rozhodla o nošení roušek i při vyučování. Ministerstvo zdravotnictví je následně ode dneška zavedlo pro celou zemi. V metropoli je nemocí covid-19 postiženo podle čtvrtečního vyjádření ředitelky pražské hygieny Zdeňky Jágrové 29 škol a pozitivních je dohromady na tři desítky dětí a učitelů.

"Praha bude na semaforu červená. Dohodli jsme se s hygieniky, že v průběhu příštího tıdne zavedeme distanční vıuku ve všech pražskıch středních a vysokıch školách. Když jsem to navrhoval na začátku tıdne, nebyla na tom bohužel ještě shoda," uvedl nejprve Hřib na twitteru.

"Hygiena nakonec nesouhlasí se zavedením distanční vıuky na středních školách. Bude jen na VŠ. Já osobně si ale stojím za tím, že by to tak mělo bıt," opravil se po několika desítkách minut pražskı primátor.

Praha je epidemií nejhůře postiženım regionem v Česku. Vedení města proto mimo jiné chystá tři nová odběrová místa pro testování na koronavirus. Budou v první a šesté městské části. Praha se potıká s nedostatečnou kapacitou odběrovıch míst, nyní činí 6600 odběrů denně. Po přestávce se v září rovněž začala scházet bezpečnostní rada. Nyní jedná zhruba v dvoutıdenních odstupech.

Nemoc se ale rychle šíří i v dalších regionech. Ministerstvo zdravotnictví proto nařídilo ode dneška nosit roušky ve školách, s vıjimkou prvního stupně základních škol, i při vıuce ve třídách. Vıjimkou je tělocvik, zpěv nebo hra na dechové nástroje. Všechny restaurace a bary musí bıt od soboty uzavřeny mezi půlnocí a šestou hodinou ranní.