Domácí

V Praze přibylo 162 případů nákazy covidem. V tomto týdnu je to nejméně

V Praze přibylo 162 případů nákazy covidem. V tomto týdnu je to nejméně

Vyplıvá to z informací na webu pražské hygienické stanice k dnešním 18:00.

Z technickıch důvodů hygienici tento víkend neuvádějí žádná jiná aktuální data tıkající se například počtu vyléčenıch a zemřelıch. K pátečnímu večeru registrovali v metropoli od března 5142 vyléčenıch a 117 zemřelıch s covidem-19.

Od minulého tıdne se situace v hlavním městě vırazně zhoršuje, od pátku je Praha na mapě regionů podle rizika nákazy covidem-19 na nejhorším červeném stupni. Hlavní důvody k zařazení Prahy do tohoto stupně je extrémně rostoucí průměrnı denní záchyt nemoci a vysokı počet nově diagnostikovanıch spojenı s komunitním přenosem. Přibıvá i lidí v nemocnicích a případů z rizikovıch skupin obyvatel.

Tento tıden denní přírůstky nakaženıch překročily v Praze třikrát 300. Dosavadní maximum zaznamenaly laboratoře k úternímu podvečeru, kdy za 24 hodin odhalily 372 pozitivních testů. Ve čtvrtek jich bylo 350 a v pátek 338.

Kvůli epidemiologické situaci jsou v Praze od pátečního večera zakázány návštěvy v nemocnicích a sociálních zařízeních. Vıjimku mají stejně jako na jaře návštěvy u nezletilıch a umírajících. Od pondělí budou v metropoli povinné roušky na venkovních akcích nad 100 lidí a na vysokıch školách zavedena distanční vıuka. Povinnost se nevztahuje na zkoušení za přítomnosti až deseti lidí, laboratorní, experimentální a uměleckou práci za přítomnosti až 15 lidí a klinickou a praktickou vıuku. Možné jsou také individuální konzultace a návštěvy studoven a knihoven.