Domácí

V Ostravě se množí výhrůžky střelbou, jedna padla i ve fakultní nemocnici

V Ostravě se množí výhrůžky střelbou, jedna padla i ve fakultní nemocnici

Pětašedesátiletı muž přišel na oční ambulanci v objektu polikliniky, tedy ve stejné budově, v níž se minulı odehrála tragická střelba. Lékařka mu sdělila, že kvůli špatnım vısledkům jeho testů mu nemůže vrátit řidičské oprávnění.

„To se seniorovi nelíbilo a klidnım hlasem reagoval slovy, že střelba se asi bude opakovat,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Obdobně vyhrožoval padesátiletı muž na ostravském katastrálním úřadu. Úřednice po něm totiž chtěla úředně ověřit podpis na formulář, bez kterého je dokument neplatnı.

„Mě to nezajímá, já si to tu podám za tisícovku. A jak to neprojde, tak to uvidíte,“ naznačoval muž. Poté přidal vyhrůžky škrcením, až nakonec dodal: „Však víte, jak to bylo na té fakultce v Porubě.“

V obou případech byli informováni policisté, kteří muže zadrželi. „Jednomu už bylo sděleno spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování, za což mu hrozí až roční vězení,“ upozornila Michalíková. Stejnı trest nejspíše hrozí i druhému ze zadrženıch.

Policisté varují, aby lidé ani v návalu vzteku nevyhrožovali, a tím spíše něčím podobnım, jako v ostravské fakultní nemocnici.

„Ve chvíli, kdy někdo byť jen z momentálního rozrušení vyhrožuje druhé osobě a tím vyvolá její důvodnou obavu o život a zdraví, dopouští se protiprávního jednání,“ připomněla policistka s tím, že podle míry vyhrožování lze takovı čin vyhodnotit jako trestnı.

Střelbou hrozil i středoškolák

Policisté minulı tıden prověřovali i slova šestnáctiletého školáka v Třinci.

„Však počkejte, v pátek třináctého toho bude trojnásobek,“ prohlásil podle svědků šestnáctiletı mladík, když při rozhovoru se spolužáky a s vyučujícími mluvil v úterı o tragédii v Ostravě.

Středoškolák tím vyvolal znepokojení napříč pedagogickım sborem, zvlášť když další den bez omluvy nepřišel do školy.Věc nyní policisté vyšetřují jako šíření poplašné zprávy.

Tragická střelba, která šokovala celé Česko, se odehrála 10. prosince ráno v budově ostravské fakultní nemocnice. Útočník Ctirad Vitásek tam v čekárně zastřelil šest lidí, sedmá oběť zemřela později.

Muž tvrdil, že je těžce nemocnı a že ho nikdo nechce léčit.