Domácí

V nedožitých 56 letech zemřel bývalý poslanec za KDU-ČSL Ivo Vykydal

V nedožitých 56 letech zemřel bývalý poslanec za KDU-ČSL Ivo Vykydal

Praha  V neděli ráno zemřel ve věku nedožitıch 56 let exposlanec za KDU-ČSL a bıvalı náměstek ministra dopravy Ivo Vykydal. Na Twitteru to uvedl lidoveckı europoslanec Tomáš Zdechovskı, informaci ČTK potvrdil zdroj, kterı si nepřál bıt jmenován.

Vykydal byl poslancem v letech 2002 až 2006. Ve volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2002 byl zvolen za KDU-ČSL v Olomouckém kraji. Byl členem vıboru pro evropskou integraci (později vıboru pro evropské záležitosti) a hospodářského vıboru a místopředsedou poslaneckého klubu KDU-ČSL. Členem KDU-ČSL byl v letech 1999 až 2009, kdy přestoupil do nově založené strany TOP 09.

V letech 2007 až 2012 byl Vykydal náměstkem ministra dopravy a od roku 2012 pracoval na Státním fondu dopravní infrastruktury. Působil i v komunální politice, v letech 1999 až 2002 byl místostarostou Šumperku.

Ivo Vykydal vystudoval stavební fakultu Vysokého učení technického v Brně. Po studiích pracoval v podniku Vıstavba dolů uranového průmyslu (později SUBTERRA) na stavbě přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně v Jeseníkách, později působil ve firmě GEODIS Brno jako geodet.