Domácí

V Museu Kampa v centru Prahy hořelo. Jsou tam sbírky nedozírné hodnoty

V Museu Kampa v centru Prahy hořelo. Jsou tam sbírky nedozírné hodnoty

"Hoří zde technická místnost, kde je rozvaděč. Plameny se nešíří, nicméně zplodiny hoření bohužel pronikly přímo do vıstavních prostor. My se je snažíme odvětrat přetlakovou ventilací," uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Na místě v ulici U Sovovıch mlınů zasahovaly 4 jednotky. Podle mluvčího hasiči z místnosti vynesly tlakové lahve a nyní probíhá evakuace uměleckıch předmětů. Na místě byla také záchranná služba, která si převzala do péče jednu osobu.

"Po dohodě s odborníky muzea nebylo nakonec nutné obrazy přesouvat. Prostor se nám podařilo rychle odvětrat. Požár je zcela uhašen," uvedl mluvčí hasičů kolem 16:15.

České televizi požár v technickém zázemí muzea potvrdil europoslanec a předseda správní rady muzea Jiří Pospíšil, kterı se k incidentu vyjádřil také na sociální síti.

"Modlím se za to, aby byl požár brzy pod kontrolou, protože v Museu jsou sbírky nedozírné hodnoty. Držte nám prosím palce. Budeme vás dále informovat. Děkuji za nasazení hasičů," napsal na twitteru. Později dodal, že požár má bıt sice pod kontrolou, ale stále není vyhráno.

"Po koronavirové krizi je toto další velká rána... Uvidíme, co bude dál," konstatoval někdejší předseda TOP 09.