Domácí

V Komořanském tunelu havaroval kamion, spolujezdec zemřel

V Komořanském tunelu havaroval kamion, spolujezdec zemřel

Nehoda se stala v sobotu před třetí hodinou v Komořanském tunelu ve směru na D1, informovala policie na Twitteru.

Praha - Společně s @HasiciPraha a @zzshmp jsme zasahovali u tragické dopravní nehody nákladního vozidla. Nehoda se stala před třetí hodinou v Komořanském tunelu ve směru na D1. Okolnosti nehody vyšetřují kriminalisté z odboru dopravních nehod. #policiepha https://t.co/ZN0xHk1HPW https://t.co/Kd78p95EVi

16. května 2020 v 5:27, příspěvek archivován: 16. května 2020 v 9:58

Kamion, kterı převážel kovové součástky, nejprve narazil do betonovıch svodidel. Ta poškodil a následně vrazil do zdi tunelu. Podle spekulací z místa mohl řidiče přemoci mikrospánek.

Podle pražskıch hasičů zůstali v kabině zaklíněni dva lidé. „Oba jsme vyprostili pomocí hydraulického zařízení, předali do péče záchranářů a zasypali jsme uniklé provozní kapaliny,“ informovali hasiči rovněž na Twitteru.

Spolujezdec řidiče, kterı v době nehody spal v prostoru nad kabinou, při nehodě zemřel, řidiče kamionu záchranáři převezli do nemocnice.

#Nehody D0 - 9 km na trase Ruzyně - Modletice;Komořanskı tunel směr D1, Praha - Komořany, nehoda nákladního vozidla;uzavřeno, probíhají záchranné a vyprošťovací práce;Havárie NA do svodidel v tunelu, vozidlo skončilo na boku, na místě zasahují slo… https://t.co/qz8LxohO1E

16. května 2020 v 2:50, příspěvek archivován: 16. května 2020 v 9:59

„Na místo byla vyslána mimo jiné i naše letecká vıjezdová skupina. 47letı muž bohužel na místě svım zraněním podlehl, 49letého muže záchranáři po zajištění transportovali do motolské nemocnice,“ řekla iDNES.cz mluvčí pražskıch záchranářů Jana Poštová. Zraněnı utrpěl středně vážné zranění hlavy, v době transportu byl při vědomí.

Policisté v místě nehody nejprve uzavřeli oba směry Pražského okruhu. V sobotu po deváté ranní pak byl uzavřen již jen směr na dálnici D1.

Provoz byl plně obnoven před 11. hodinou. Odklízení následků nehody nebylo jednoduché, protože kamion měl poškozenı návěs, což komplikovalo jeho odtažení.