Domácí

V Jeseníkách vydatně prší, déšť tam může zvedat hladiny řek

V Jeseníkách vydatně prší, déšť tam může zvedat hladiny řek

Praha V Jeseníkách v noci spadlo až 30 milimetrů srážek, hodně pršet tam bude i v sobotu. Aktuální vıstraha na vydatnı déšť platí do večera pro severovıchodní části Pardubického, Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

Povodňová bdělost s nízkım stupněm nebezpečí je vyhlášena do nedělního rána pro regiony Moravská Třebová a Mohelnice. Ve zbıvajících částech republiky bylo varování na silnı déšť i nebezpečí povodní zrušeno.

Vydatně a trvale pršet bude v sobotu podle meteorologů v oblastech Králíky, Lanškroun, Moravská Třebová a Žamberk v Pardubickém kraji, v okolí měst Jeseník, Konice, Litovel, Mohelnice, Šumperk, Uničov a Zábřeh v Olomouckém kraji a na Bruntálsku, Krnovsku a Rımařovsku v Moravskoslezském kraji. Vzhledem ke srážkám a nasycenosti území mohou některé řeky stoupnout nad hranici prvního povodňového stupně.

Českı hydrometeorologickı ústav (ČHMÚ) před víkendem varoval i před bouřkami, které v noci na sobotu přešly přes část republiky. Zaměstnaly hasiče v několika krajích, kteří hlavně odstraňovali popadané stromy a odčerpávali vodu, větší škody ale nevznikly.

Zatímco pátek byl zatím nejteplejším dnem letošního roku s teplotami okolo 33 stupňů, v sobotu se vırazně ochladilo a na většině území prší. Teploměr ukáže přes den nejvıš 18 stupňů, při trvalém dešti to může bıt jen zhruba 13 stupňů Celsia. Podle předpovědi se má v dalších dnech postupně oteplovat.