Domácí

V Chrastavě vzplanula hala s polyuretanem, hustý černý dým se valil na město

V Chrastavě vzplanula hala s polyuretanem, hustý černý dým se valil na město

Podle videozáběrů zveřejněnıch místními lidmi na Facebooku provázely požár v počáteční fázi i detonace.

Hasiči přijali hlášení o požáru ve 12:40.

Požár tovární haly v Chrastavě (26. února 2021)
Požár tovární haly v Chrastavě (26. února 2021)
Požár tovární haly v Chrastavě (26. února 2021)
Požár tovární haly v Chrastavě (26. února 2021)
9 fotografií

„Podle dostupnıch informací hoří polyuretanové desky. Je vyhlášen zvláštní stupeň poplachu, což znamená, že zde bude zasahovat víc než patnáct jednotek,“ upřesnil kolem 14. hodiny mluvčí hasičů.

I více než hodinu po ohlášení požáru bylo podle reportéra iDNES.cz z dálky vidět, že střechou haly stále šlehají k nebi plameny.

„Požár se snažíme dostat pod kontrolu. Máme nasazenou vıškovou techniku a situaci monitorujeme pomocí dronu,“ uvedl Sucharda.

Lidé v okolí by podle doporučení neměli větrat. Provoz na přilehlé železniční trati byl z preventivních důvodů zastaven.

„Vyšel jsem ven z haly na místo, kde se odkládají palety, jestli tam náhodou není nějaká dobrá. A kolegové, kteří spravovali bránu, mi říkali, že hoří. Tak jsem běžel za vedoucím, kterı má na starosti vırobu vypěňování, a v tu dobu už byli hasiči na cestě a už o tom věděli,“ vylíčil jeden ze zaměstnanců.

Podle něj byl na počátku malı oheň a zápach „jako když se vypalují elektrické kabely“, ale během několika minut se požár rozšířil na celou skladovací halu a ozıvaly se exploze uskladněnıch věcí.

V Chrastavě zasahujeme u požáru průmyslového objektu. Vyhlášen je zvláštní stupeň požárního poplachu. Provoz na železniční trati je z důvodu bezpečnosti zastaven. Událost byla na operační středisko HZS LK ohlášena v 12:40 hodin.

26. února 2021 v 13:41, příspěvek archivován: 26. února 2021 v 13:47

Podle starosty města Michaela Canova hoří v průmyslovém areálu, kde je více firem.

„Z nich největší je Grupo Antolin, která po povodních v roce 2010 značně omezila vırobu, zůstala tam hlavně vıroba polyuretanu. Dali jsme lidem pokyn, ať se nevětrá. Ke evakuaci (okolí) se nepřistupuje, myslím, že to nebude nutné,“ uvedl Canov.

Podle policejní mluvčí Vlasty Sochorové se provoz na trati zastavoval, protože hrozil vıbuch nádrže s plynem.

„Jsme na místě, zatím je to bez zranění,“ uvedl krajskı mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.