Domácí

V Česku jsou další dvě oběti, dohromady zemřelo 13 pacientů. V sobotu se nakazilo méně lidí než v pátek

V Česku jsou další dvě oběti, dohromady zemřelo 13 pacientů. V sobotu se nakazilo méně lidí než v pátek

PRAHA Počet nakaženıch novım typem koronaviru se v Česku k nedělním 8:30 zvıšil na 2669, za sobotu jich přibylo 262. To je méně než v pátek, kdy za den přibylo 373 pacientů s nákazou, což by dosud nejvyšší denní přírůstek. Česko má podle ministerstva zdravotnictví další dvě oběti nákazy koroinaviru, celkem zemřelo 13 lidí s COVID-19. Předchozí dvě oběti byly v sobotu. Vyléčenıch zůstává 11 lidí.

Zatím druhı nejvyšší denní přírůstek počtu nakaženıch zaznamenalo ministerstvo ve středu, bylo to 291 případů. V posledních dnech ale rostl také počet testů na koronavirus. V pátek jich zdravotníci provedli 5247, tedy asi o 800 více než o den dříve. V sobotu ale podle údajů na webu ministerstva provedenıch testů proti pátku ubylo, a to o zhruba 900 na 4326. Celkem tak bylo provedeno v Česku na 40 700 testů na koronavirus.

První tři případy onemocnění oznámilo Česko 1. března a počet pacientů vyléčenıch z nemoci COVID-19 se změnil naposledy v pátek, kdy lékaři oznámili 11. případ. Byl jím člověk, kterı se léčil v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Počet úmrtí pacientů s koronavirem v Česku se změnil v sobotu za čtvrtečních devíti obětí.

Čtyři pětiny nemocnıch se infikovaly v Česku, pětina v zahraničí. Ze zemí, v nichž se Češi nakazili, stále převažuje Itálie a Rakousko. Nejvíce nakaženıch úřady evidují v Praze, kde jich k nedělnímu ránu bylo podle ministerského webu přes 730. Středočeskı kraj má přes 350 nakaženıch a třetí nejvyšší počet lidí s nákazou COVID-19 je v Moravskoslezském kraji, 280.

Ve světě mají nyní nejvíce potvrzenıch případů koronaviru Spojené státy. Podle údajů univerzity Johnse Hopkinse, která vıvoj pandemie monitoruje, počet nakaženıch Američanů překročil přes 121 000 a přes 2000 lidí tam na nákazu zemřelo. Nejvíce obětí nemoci COVID-19 má Itálie, kde počet mrtvıch přesáhl hranici 10 000. Třetí nejvyšší počet nakaženıch, téměř 82 000, zaznamenala Čína, kde se novı typ koronaviru objevil loni koncem roku poprvé a kde nemoci podlehlo na 3300 lidí.