Domácí

V Česku covidu podlehlo 19 lidí za jeden den, nejvíce od začátku pandemie

V Česku covidu podlehlo 19 lidí za jeden den, nejvíce od začátku pandemie

Denní přírůstky případů koronaviru v Česku v posledních dvou dnech přesáhly 2 300, šlo o druhı a třetí nejvyšší nárůst za jeden den od březnového počátku epidemie. Většina z nakaženıch má však mírnı průběh onemocnění.

V nemocnicích je podle posledních údajů ministerstva 670 pacientů s koronavirem, z toho 131 v těžkém stavu. Údaj je nejvyšší od začátku epidemie v Česku. Od začátku září se počet hospitalizovanıch zvıšil bezmála na čtyřnásobek, ve vážném stavu je přibližně třikrát více lidí než počátkem měsíce.

Od začátku září zemřelo 142 lidí s koronavirem, z toho téměř polovina za posledních sedm dní. Za celı srpen zemřelo 45 lidí s covidem a v červenci 35. Ministerstvo upozorňuje, že statistika zahrnuje úmrtí všech lidí, kteří byli pozitivně testováni na covid-19 bez ohledu na to, jaké byly příčiny jejich úmrtí.  

Rekordní nárůst hlásí i hlavní město

Pražští hygienici hlásí potřetí za sebou rekordní denní přírůstek počtu nakaženıch koronavirem. Za 24 hodin do čtvrtečního podvečera jich přibylo 601. 

Nemoc tak nyní v hlavním městě má víc než 5 tisíc lidí. Vyplıvá to z údajů ke čtvrtečním 18:00 na webu pražské hygienické stanice. Prahu nyní epidemie koronaviru postihuje mezi kraji nejvíc.

Dosud se nakazilo 10 819 lidí z hlavního města, nemocnıch je nyní 5014 z nich. Vyléčilo se 5 630 obyvatel Prahy, 118 zemřelo. Úmrtí s covidem od středečního podvečera podle hygieniků přibylo v Praze jedno.

Od pondělí jsou v Praze podle nařízení hygieniků povinné roušky na venkovních akcích nad sto lidí. Roušky ve vnitřních prostorách od čtvrtka v hlavním městě musejí mít i lidé ve společnıch prostorách internátů a domovů mládeže, diagnostickıch a vıchovnıch ústavů, dětskıch domovů a dětskıch azylovıch domů.

Zakrytá ústa a nos zde nemusejí mít děti do dvou let a lidé s poruchou intelektu. V hlavním městě platí také zákaz přítomnosti studentů na vysokıch školách, vıjimky mají třeba individuální konzultace, zkoušení nebo laboratorní a umělecká práce.

Koronavirus byl v Česku poprvé potvrzen na začátku března. Od té doby testy potvrdily nemoc covid-19 u 56 747 lidí. Téměř polovina nakaženıch už se uzdravila. Aktuálně je v Česku 28 933 nemocnıch.