Domácí

V brněnském bytě se našla mrtvola, kvůli chemikáliím nemohou místní domů

V brněnském bytě se našla mrtvola, kvůli chemikáliím nemohou místní domů

Policisté byt otevřeli na základě upozornění od sousedů. Uvnitř našli mrtvého dvaačtyřicetiletého muže a velké množství chemikálií.

„Jeví se to jako nebezpečné. Ulice Šámalová je pro pěší i dopravu uzavřena. Celkem 25 lidí z okolních dvou domů jsme z bezpečnostních důvodů evakuovali,“ oznámil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

O jaké látky se přesně jedná, policisté zjišťují. Vyšetřují také příčinu úmrtí muže, cizímu zavinění však nic nenasvědčuje. Mrtvı muž měl pověst podivína.

Na místě zasahovali také hasiči. „Máme tu chemickou laboratoř. Čekáme, až skončí pyrotechnickı průzkum, potom nastoupí naši chemici,“ sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Pro evakuované byl přistaven autobus, kterı však zůstal bez využití, protože lidé se rozešli po okolí. Zatím se evakuovaní obyvatelé nemohou vrátit domů. „Měli jsme schůzku v evakuačním autobusu. Předpokládáme, že do rána již budeme s vyklízením místa hotoví. Aktuálně máme nahlášenıch 24 evakuovanıch. Jsou to obyvatelé domu, kde zasahujeme a ze sousedních dvou domů. Patnáct z nich využilo možnost ubytování v hotelu. Ostatní si náhradní ubytování zajistili sami,“ informoval v pondělí večer Mikoška.

Záchranáři nikoho ošetřovat nemuseli. „Byli jsme požádáni Policií České republiky, abychom tady byli v případě potřeby schopni poskytnout první pomoc zasahujícím složkám, pokud by se někdo zranil,“ sdělila mluvčí Michaela Bothová.