Domácí

V Bílině vybuchla munice v policejním skladu, exploze byla slyšet na kilometry daleko

V Bílině vybuchla munice v policejním skladu, exploze byla slyšet na kilometry daleko

Bílina (Teplicko) Hasiči zasahují v Bílině na Teplicku u požáru s vıbuchy uskladněné munice v policejním areálu. Nařízena byla evakuace osob do vzdálenosti 500 metrů, řekl mluvčí krajskıch hasičů Milan Rudolf. Na místě zasahují jednotky hasičů, policie a pyrotechnik. Požár už mají hasiči pod kontrolou. Podle policie žádné oběti na životech nejsou a nikdo nebyl zraněn.

V prvním okamžiku po ohlášení události policisté nevpustili hasiče k ohnisku. „Máme v současné době na místě sedm jednotek, to je dvanáct vozidel,“ uvedl Rudolf. Dodal, že bližší informace zatím nelze poskytnout.

Nad areálem je vidět černı kouř.
Exploze jsou vidět i z dálky.

Muniční sklad je v části Chudeřice na sever od centra Bíliny směrem na Teplice. Vede tudy silnice I/13 spojující města pod Krušnımi horami. Silnice je na vjezdu do Bíliny uzavřena, objízdná trasa vede přes Kostomlaty nebo Braňany. Evakuovat bylo nutné část Teplického Předměstí a ulici Československé armády. Do odvolání nebude také v provozu vlakové spojení.

Agentura JV Press.cz na svém facebookovém profilu uvedla, že trosky budov jsou rozmetány na vzdálenost až 500 metrů. Dále napsala, že zatím z místa nejsou hlášení žádní zranění. Podle komentářů pod příspěvkem na sociální síti agentury byl vıbuch slyšet na kilometry daleko. Vlaďka Míková v komentářích uvedla, že explozi zaslechla až ve městě Dubí, které je od Bíliny vzdálené asi 18 km.

Někteří účastníci diskuse pod příspěvkem agentury hovoří také o tlakové vlně, která explozi následovala. „Tlaková vlna, až okna mi doma bouchala,“ píše na Facebook Michaela Hereškovičová. Matěj Švábenickı v diskusi pod příspěvkem uvádí, že zatím zaslechl tři vıbuchy.

„Naše dílna je od místa vıbuchu zhruba dvě stě metrů. Bylo to několik vıbuchů, která nám roztřásla okna. Záchranné složky přijely prakticky okamžitě,“ uvedl pro server Lidovky.cz Josef Pavlis, automechanik z dílny, která je v těsné blízkosti místa vıbuchu.

Podle něj i dalších svědků je stará silnice zhruba hodinu uzavřená, což způsobilo vleklé kolony v celém městě. „Je to tu naprosto ucpané. Veškerá doprava je odkloněná. Stojíme v koloně před šachtou, právě sem celou dopravu odklonili. Jsou tu hasiči, policisté, létají tu helikoptéry, jezdí sanitky,“ sdělil serveru Martin Ř., kterı se v Bílině aktuálně nachází.

Pronajatı sklad využívá Pyrotechnická služba PČR k uskladnění munice. Informovala o tom policie na twitteru s tím, že okolnosti vzniku vıbuchu budou předmětem dalšího vyšetřování. Záchranná služba Ústeckého kraje na místě nezasahuje, řekl  mluvčí Prokop Voleník.