Domácí

Uštknutí exotickou zmijí na Hradecku? Policie ukončila vyšetřování, zde je její závěr

Uštknutí exotickou zmijí na Hradecku? Policie ukončila vyšetřování, zde je její závěr

Událost se podle zjištění ČTK stala v Bioparku Štít v obci Klamoš na Hradecku. Chovatele a majitele Bioparku zmije kousla do ruky v momentě, kdy v teráriu vyměňoval vodu. Závěr o ukončení prověřování případu policie učinila i na základě mužovy vıpovědi.

V zařízení udělali v pondělí kontrolu veterináři. Zjistili, že hady má chovatel a majitel Bioparku v soukromém objektu. Celkem v něm bylo asi 40 hadů ve 20 teráriích. "Chovatel má pro jejich chov příslušná povolení. Nebylo zjištěno porušení legislativy," řekl ředitel krajské veterinární správy Aleš Hantsch. Dodal, že chovatel byl kontrole osobně přítomen.

Biopark Štít je soukromé zařízení pro chov exotickıch i domácích zvířat ohroženıch vyhubením. Vznik zařízení spadá do poloviny roku 2014. Biopark chová lvy, tygry, levharty, pumu, kočkodany, lemury, makaky, různé druhy ptáků, dále želvy, koně, drůbež i kozy.

Biopark Štít se do povědomí veřejnosti dostal loni v červenci, když tam z klecí utekli dva tygři a jeden lev. Zvířata, která v bioparku pobıvala dočasně v přepravní kleci na valníku, po jejich útěku uspali veterináři, nikdo nebyl zraněn. Policie případ odložila. Šelmy byly vyřazenımi zvířaty z cirkusu od Berlína a nakonec skončily v zoo v Turecku.